ABD’de Geleneksel İftar Sofraları

ABD'de Geleneksel İftar Sofraları

Amerika Birleşik Devletleri'nde Ramazan ayı ayrı bir heyecanla kutlanıyor. Son yıllarda özellikle Müslümanların yoğun olduğu kentlerde Ramazan ile ilgili billboard ve fenerler dikkat çekiyor. Ramazan ayında ABD genelinde geleneksel hale gelen başka bir etkinlik ise Camilerdeki iftar sofraları. New Jersey eyaletine bağlı Paterson kentinde Ulu Camiinde kurulan iftar sofraları ayrı bir renk katıyor.

06 Haziran 2018 - 11:10

Ramazan ayında kurulan ve herkese açık olan iftar sofraları hayırseverler tarafından hazırlanıyor. Bazen bir bazen bir kaç kişinin el birliğiyle hazırlanan iftar yemekleri son yıllarda giderek yayılıyor. 

En çok Müslüman toplulukların birlikte yaşadığı ve 8 Camisi bulunan Paterson kentinde özellikle Türk camilerinde kurulan iftar sofrası daha kalabalık. Sadece Türkler değil Türk yemeklerinin lezzetlerini beğenen herkesin katıldığı iftar sofraları uzun yıllardır kuruluyor. 

Paterson kentinde bulunan Ulu Camiide kurulan iftar sofrasına Türklerin yanısıra kentte yaşayan diğer milletlerlerde katılıyor.

Ramazan nedeniyle iftardan sonra Teravih namazı camide topluca kılınıyor.

 

2018/06/2018-06-06-11-38-36.jpg
2018/06/2018-06-06-11-38-39.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Watch incredible drone footage after fire destroys 5 buildings in downtown Dover
Watch incredible drone footage after fire destroys 5 buildings in...
Pipe-bomb-like explosive device found in George Soros' home mailbox; FBI investigating
Pipe-bomb-like explosive device found in George Soros' home mailbox;...