ABD’de İnsanlık Ölmemiş Dedirten Davranış

ABD'de İnsanlık Ölmemiş Dedirten Davranış

Amerika'da birikimlerini taşındıkları kentte bir otel odasında unutan yaşlı çift, parayı bulan otel çalışanın dürüstlüğü sayesinde paralarına kavuştu

04 Mayıs 2018 - 04:42

Yaşlı çift Michigan’da yaşıyordu. Kentucky’de yaşayan oğullarına daha yakın olmak için buraya taşınmaya karar verdiler. Nakliyat şirketi eşyalarını teker teker tıra yükledi ve yeni eve doğru yola çıktı. Bu sırada onlar da bir otele yerleşti.

Çift otele yerleştikleri sırada 11 bin dolarlık nakit parayı da yanlarında taşıdı. Yeni evlerine taşındıklarında parayı hiçbir yerde bulamadılar.

Çift ne yapacağını bilemedi ve her yeri aramaya başladı. Brigid Murray, çiftin kaldığı otelde oda hizmetlisiydi. Brigid, çift odadan ayrıldıktan sonra çekmecede yüklü miktarda nakit para buldu. Otel yöneticilerine parayı teslim ederek sahibine ulaştıran Murray'ın otelin en dürüst çalışanı olarak biliniyor.

Murray'ın arkadaşları "Parayı alabilirdi ancak bir an olsun aklından geçmedi. Son derece dürüst olan Brigid yıllardır aynı otelde çalışıyordu. Bu kadar dürüst insanla karşılaşmadık. Murray yine yanıltmadı." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
iPhone XS'in en çok konuşulan özelliği
iPhone XS'in en çok konuşulan özelliği
Uğur Mumcu'dan Sarı Öküz Hikayesi
Uğur Mumcu'dan Sarı Öküz Hikayesi