.Sevginin gücü, güce olan sevgiye üstün geldiğinde, dünya...
Nazife Ulu

Nazife Ulu

.Sevginin gücü, güce olan sevgiye üstün geldiğinde, dünya barışı tanıyacaktır.

12 Kasım 2017 - 01:00

Ben bu dünyaya kin değil, sevgi paylaşmaya geldim.Sevginin  gücü, güce olan sevgiye üstün geldiğinde, dünya barışı tanıyacaktır.Sevginin özü olan şefkat, karşılıksız sevgi ve fedakarlığın da kaynağıdır. Başka bir insanın mutluluğu, güvenliği ve gelişimi bizim için kendi mutluluğumuz, güvenliğimiz ve gelişimimiz kadar, önemli hale geldiğinde sevgi vardır.Bir insanı sevmekle başlar her şey.Erkekler, her zaman bir kadının ilk sevgilisi olmak isterler.
Kadınların isteği ise bir erkeğin son sevgilisi olabilmektir.Sevmek inanmak demektir.Hangi acı, sevginin verdiği acıdan daha soylu daha değerlidir.Sevgi, doğanın ikinci güneşidir.Seni sevmeyene asla sabır gösterme. Çünkü sabrının adı yüzsüzlük, fedakarlığın adı eziklik, sevginin adı kişiliksizlik olur.Sevgiyi yüreğinden eksik etme. Sevgisiz yaşam, bütün çiçeklerinin ölmüş olduğu güneş olmayan bir bahçe gibidir. Başka bir insanın mutluluğu, güvenliği ve gelişimi bizim için kendi mutluluğumuz, güvenliğimiz ve gelişimimiz kadar, önemli hale geldiğinde sevgi vardır.  Sevginin varlık nedeni, bizi mutlu kılmak değildir. Benim inancıma göre sevgi, acı çekmelerde, çilelere katlanmalarda ne kadar güçlü olduğumuzu bize göstermek için vardır.Karanlık karanlığı defedemez; bunu sadece ışık yapabilir.
Nefret nefreti defedemez; bunu sadece sevgi yapabilir.Kişi yalnız bir tek kimseyi seviyor başka herşeye karşı ilgisiz kalıyorsa sevgisi sevgi değil, genişletilmiş bencilliktir. Sevgi ve beceri yan yana geldiğinde, muhteşem bir eserin ortaya çıkmasını bekleyin.Sevginin olduğu yerde hayat vardır.Sevgi Şifadır.
Sevgi Güçtür.
Sevgi Değişimin Sihridir.Sevgi her zaman kolların açık duruşudur, sevgi için kollarınızı kaparsanız, kendiniz dışında tutacak hiçbir şey kalmadığını görürsünüz.Sevilme isteği varsayımların en büyüğüdür..Sevginin  gücü, güce olan sevgiye üstün geldiğinde, dünya barışı tanıyacaktır.

Son Yazılar