Yunanistan’da son dakika! Yeniden gözaltında...

Yunanistan'da son dakika! Yeniden gözaltında...

Atina İstinaf Mahkemesi, Yunanistan’a kaçan darbecilerden Süleyman Özkaynakçı’nın iltica talebine Yunan hükümetinin itirazını kabul ederek yürütmeyi durdurma kararı aldı. Serbest kalan darbeci asker, daha sonra yeniden idari gözaltına alındı.

08 Ocak 2018 - 20:16

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan 8 darbeciden biri olan Süleyman Özkaynakçı'nın kabul edilen sığınma talebi hükümetin kararı temyiz etmesi sonucu askıya alındı.Serbest kalan ve kararın ardından Atina'daki İltica Ofisi'ne giden Özkaynakçı, yeniden idari gözaltına alındı.

Darbeci askerin hakkında verilen yeni kararla ilgili temyiz hakkı bulunuyor.Yunan hükümeti, İltica Komisyonunun kararına Yunanistan ile Türkiye  arasındaki ilişkilerin bozulma tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle, kamunun yararı için itiraz ederek kararı durdurmak ve iptal ettirmek için Atina İdari İstinaf Mahkemesine başvurmuştu. Kararın iptaline ilişkin duruşmanın 15 Şubat'ta gerçekleştirilmesine  karar verilmişti.

İade kesinlikle yok Yunanistan Adalet Bakanı Stavros Kontonis, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan 8 darbeci  askerin Türkiye’de işledikleri suçlar için Yunanistan’da yargılanabilme olasılığını araştırdıklarını 4 Ocak’ta söylemişti.Kontonis, darbeci askerlerin Türkiye’ye iade edilip edilmeyeceğine ilişkin soru üzerine ise bu konunun Yunanistan Yüksek Mahkemesinin ret kararı ile nihai olarak kapandığını belirtmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehtap Yılmaz'dan Tepki Çeken Paylaşım
Mehtap Yılmaz'dan Tepki Çeken Paylaşım
Dedesinin Küllerinden Kurabiye Yaptı...
Dedesinin Küllerinden Kurabiye Yaptı...