• Reklam

11 Eylül Kahramanlarını Hakkını Savununca...

Amerikalı politik komedi yıldızı Jon Stewart, 11 Eylül saldırılarında kurtarma çalışmalarına katılan görevlilere ve saldırı mağdurlarına sağlanan tıbbi yardımı bir türlü sistematik hale getiremeyen meclis üyelerine tepki gösterdi. Stewart, “Ülke adına utanç verici bir durum. Onlar işini yaptı, siz de işinizi yapın” dedi.

Reklam
11 Eylül Kahramanlarını Hakkını Savununca...
13 Haziran 2019 - 08:42
  • Reklam

'11 Eylül Kurbanları Tazminat Fonu'nun tekrar gözden geçirildiği ABD Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu’nda yapılan oturumda, saldırıya ilk müdahale eden görevlilere ve saldırıdan kurtulan mağdurlara tıbbi destek sağlamak için daha fazla federal fon ayrılması ele alındı.

Oturuma, komedi-haber programı ‘The Daily Show’ programıyla bilinen ABD’li sunucu, aktör ve aktivist Jon Stewart damga vurdu.

Oturuma çok az meclis üyesinin katılmasına bir hayli kızdığı görülen Stewart, mağdurlara yönelik bu tutumunun kınanması gerektiğini söyledi. Kongrenin tutumunun ‘kesinlikle kabul edilmez’ olduğunu vurgulayan Stewart, meclis üyelerinin ‘yüz kızartıcı hareketsizliğinin ülke için bir utanç kaynağı olduğunu’ söyledi.

Stewart, “Burada otururken, 11 Eylül saldırılarına ilk anda müdahale eden görevlilerin aldığı sağlık yardımının geldiği noktayı göstermesi açısından bu odanın inanılmaz bir metafor olduğunu düşünmeden edemiyorum. Arkamda bir oda dolusu ilkyardım görevlisi ve 11 Eylül kurbanı var, önündeyse neredeyse boş bir kongre. Utanç verici. Ülke adına utanç verici ve bu kurumu lekeliyor. Burada olmayanlar, kendinizden utanmalısınız. Sorumluluk burada vuku bulan bir şey gibi görünmüyor” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com