• Reklam
Reklam

2. American Film Sanat Ödülleri

American Filmatic Arts ödül töreni dün aksam. 7 Aralık 2018’de, Brooklyn, New York’ta, St. Francis College’da yapıldı. 6’inci New York Eurasian Film Festivali’nin ana kurucusu oldugu ve St. Francis College sponsorlugunda düzenlenen gecede ödül alan filmler izlendi. 100’u askin farkli film dalındaki odullerin oluşturduğu gecede bir tane uzun metrajlı film de seyredildi. Geceye katılan tek Türk gazeteci ABDPOST.COM muhabiri Esra Öziskender’di.

Reklam
2. American Film Sanat Ödülleri
08 Aralık 2018 - 19:27 - Güncelleme: 10 Aralık 2018 - 21:58
  • Reklam

American Filmatic Arts ödül töreni Brooklyn, New York’ta, St. Francis College’da yapıldı. 6’inci New York Eurasian Film Festivali’nin  ana kurucusu oldugu ve St. Francis College sponsorlugunda düzenlenen gecede ödül alan filmler izlendi. 100’u askin farkli film dalındaki odullerin oluşturduğu gecede bir tane uzun metrajlı film de seyredildi. Geceye katılan tek Türk gazeteci ABDPOST.COM muhabiri Esra Öziskender’di.

6. New York Eurasian Film Festivali’nin ana kurucusu olarak düzenlenen gecede ödül alan filmler izlendi. Çoğunluğunu Amerikan bagimsiz film dalındaki filmlerin oluşturduğu gecede bir tane uzun metrajlı film de seyredildi. Geceye katılan tek Türk gazeteci ABDPOST.COM muhabiri Esra Öziskender’di. Gecenin organizatörlerinden, American Filmatic Arts Awards ve New York Eurasian Film Festival’inin kurucusu Hakkı Subentekin, ilk festivalin 2010 yılında faaliyete geçtiğini ancak henüz Türk topluluğuna özel olarak bir duyuru yapmadıklarını sadece etkinlikten haberi olan arkadaşlarının geceye katıldığını ancak bundan sonra Türk topluluğuna da çağrıda bulunacaklarını belirtti.

 New York’lu iki girisimci tarafından ilki 2010 yılında düzenlenen New York Eurasian Film Festivaline Dogu Avrupa, Asya, Turkiye ve Türki Cumhuriyetten yapımcılar, yonetmenler katılıyor. 

 Bu yarışmaya katılabilmek için kısa filmlerin toplam 40 dakikayı, feature filmlerin toplamda 59 dakikayı geçmemesi ve eğer filmin dili İngilizce değilse, mutlaka alt yazılı olarak sunulması gerekiyor.

New York Eurasian Film Festivali’nin kurucusu Hakkı Subentekin, festivalin kuruluş yılı olan 2010’dan beri çoğunluğu Türk ve Türki Cumhuriyetlerinden olmak üzere 150’ye yakın film gösterimi yaptıklarını söyledi.

Üç yıllık bir uğraşı sonucunda ikinci festival American Filmatic Awards’ı partneri Kazak asıllı Yuliya Tikhanova ile beraber kurduklarını belirten  Subentekin, ayni zamanda her iki haftada bir Brooklyn’de Amerikan kısa film yönetmen ve yapımcılarını biraraya getirdiklerini söyledi.

 American Filmatic Arts Awards gecesinde gösterilen ödül alan filmler, 1500'ü aşkın film arasından seçildi. www.afawards. org

www.nyeurasianfilmfestival.org

 Esra Öziskender bildirdi


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com