2019 Green Card Sonuçları Açıklandı

2019 Green Card Sonuçları Açıklandı

Başvuruları 22 Kasım 2017 tarihinde tamamlanan Green Card 2019 başvuru sonuçları açıklandı. Her yıl 55 bin kişinin Green Card kazandığını belirterek, Türkiye’den ise bu yıl 3 bin 500 kişinin Green Card sahibi olmaya hak kazandı.

16 Mayıs 2018 - 03:29 - Güncelleme: 16 Mayıs 2018 - 03:53

Yaklaşık 400 bin kişinin başvurduğu ve 3 bin 500 kişinin almaya hak kazandığı Green Card çekilişinin dolandırıcıların iştahını kabarttığını vurgulayan Darıcı; kurumsal firmalardan danışmanlık alınmasını önerip; danışman firma konusunda Vize Derneği’nin de başvuru sahiplerine ücretsiz şekilde yönlendirme yaptığını kaydetti. 

Başvuru sahiplerinin mutlaka sonuçları resmi siteden kontrol etmelerini öneren Darıcı; ücretsiz uçak bileti ve eve kargo yollanması gibi yöntemlerin dolandırıcıların yöntemi olduğuna dikkati çekti.

"Sonucunuzu erken öğrenmek için..."

Her sene Green Card sonuçları açıklandıktan sonra tüm dünyadan gelen talepler doğrultusunda sistemin çöktüğünü belirten Darıcı; “Sistemden genellikle 2-3 gün sonra tam olarak sonuçlar alınabilmekte fakat Green Card çekilişinin olmadığı Hindistan, Çin gibi ülkeler üzerinden sisteme daha rahat girilebilmekte ve sonuçlar hızlı şekilde öğrenilebilmekte” diye konuştu.

Dvlottery sitesinden ücretsiz şekilde kontrol edilebilen sonuçlar ile Green Card kazanan adaylar Amerika’da yaşama ve çalışma vizesi sahibi olabiliyor; 5 yıl sonunda ise Amerikan vatandaşlığına geçiş yapabiliyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları