5. TOA Ödülleri Washington'da Verildi

Amerika Birleşik Devletleri'nde iş danışmanlığı yapan Cemil Özyurt tarafından düzenlenen Türk Of Amerika ödüllerinin 5. dün akşam Washington'da yapıldı.

5. TOA Ödülleri Washington'da Verildi
16 Kasım 2019 - 18:08

Amerika Birleşik Devletleri'nden başarılı insanları 2014'ten beri farklı kategorilerde ödüllendiren TURKOFAMERICA, bu yılki ödül dün akşam yapıldı. TOA Consulting ve ABD Ticaret Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen 5. TOA Üstün Başarı Ödülleri töreni, ABD Ticaret Odası'nın Washington DC'deki tarihi binasında gerçekleşti. 

Bu yılın ödül kazananları, eski İçişleri Bakanı Ryan Zinke ; Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ABD Büyükelçisi Elin Süleymanov ; Kendis Gibson , Emmy ödüllü muhabir, MSNBC Anchorman; Ümran Beba , Pepsico Inc Genel Küresel Çeşitlilik Katılım ve Yetenek Görevlisi; Nashville'in en popüler çağdaş sanat merkezlerinden Oz Arts Nashville'in CEO'su Murat Özgener ; Elektronik tıbbi kayıt alanındaki çalışmaları ve Delaware ve Orta Atlantik bölgesindeki en büyük özel sağlık ağı sisteminin kurucularından biri olan Kemal Erkan ; Gökhan Gündoğdu Atlantik Konseyi Genel Başkanı ve Gündoğdu Vakfı Başkanı; Unity Bank Başkanı ve CEO'su James Hughes ; Türkiye'den dünyaya en çok film ve TV dizisini ihraç eden Global Ajansın kurucusu işadamı İzzet Pinto ; G. Amerika Birleşik Devletleri Koalisyonu Başkanı Lincoln McCurdy ; Los Angeles merkezli özel sermaye şirketi kurucusu ve CEO'su Trans Global Financial Corp ve Ellis Adası Şeref Madalyası'nın ilk alıcısı olan Mehmet Mustafaoğlu ve ABD'deki doğal taş, medya ve perakende sektöründeki şirketleri ile tanınan işadamı Mustafa Tuncer.

TURKOFAMERICA Dergisi Kurucu Ortak ve Genel Yayın Yönetmeni Cemil Özyurt bu yıl ilk kez Türk-Amerikalı’lara ödül verildiğini söyledi. 

Jimmy Cuneyt Gürkan bu yıl ilk defa ödül törenini New York dışında bir kentte yapacaklarını belirterek Amerika geneline yayarak farkındalık oluşturduklarını belirtti. Türk Hava Yolları ödül töreninin ana sponsor olurken. Birleşik Tıbbi, Doğal Kaynak Grubu, Vintage Gıda ve Sarar da etkinliği destekleyen kurumlar arasındaydı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum