• Reklam
Reklam

ABD Büyükelçiliğinden PKK Mesajı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Ankara Büyükelçiliği, resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Mesajda, PKK'lı teröristler Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan'ın yerini ihbar edenlere 5 milyon dolar ödül verileceği belirtildi.

Reklam
ABD Büyükelçiliğinden PKK Mesajı
15 Nisan 2021 - 08:12
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’deki diplomatik temsilciliği resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarda bulundu.

Twitter üzerinden yapılan paylaşımda PKK’lı teröristler Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan’ın yerlerini ihbar edenlere para ödülü verileceği hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada, “Hatırlatma: PKK'nın kilit isimleri Murat Karayılan’ın yerini ihbar edenlere 5 milyon dolara, Cemil Bayık için 4 milyon dolara, Duran Kalkan içinse 3 milyon dolara kadar ödül verilecektir. Bilgi sağlayan kişilerin kimliği tamamen gizli tutulacaktır” denildi.

Paylaşımda, ABD’nin ihbar sistemi Reward For Justice’in Türkçe internet sitesine yönlendirme yapıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • H.K
    3 hafta önce
    Amerikanin burda ne cikari var acaba?Bu Amerikalilar cikarlari olmayan ise girmezler.Amaclari yine ortaligi karistirmak.Türkler ile Kürtler bu topraklarda kardes, kardes yasadilar, ortaya bu emperyaliz gücler cikana kadar. Insanlari birbirine düsman etmenin ne amaci var. Muhakkak orda petrol vardir.. O kadar Bosnali Türk öldürülürken Saraybosnada Amerika nerdeydi.?
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com