• Reklam
Reklam

ABD'de Aşılarını Tamamlayanlara Maskesiz Özgürlük

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), korona virüs aşılarının tüm dozlarını yaptıran kişilerin maskesiz bir araya gelmesine onay verdi.

Reklam
ABD'de Aşılarını Tamamlayanlara Maskesiz Özgürlük
09 Mart 2021 - 13:31 - Güncelleme: 10 Mart 2021 - 04:07
  • Reklam
CDC, korona virüs aşılarının her iki dozunu da tamamlayanların maske takmadan da güvende olacağı kanısına vardı. Buna göre, ikinci doz korona virüs aşısı olan bir kişi, 2 hafta sonrasında virüse karşı tamamen korunmaya başlanmış kabul edilecek.

CDC, aşılarının iki dozunu da yaptıran Amerikalılara, yalnızca sosyal mesafe kuralına uymak koşuluyla, maskesiz toplu ortamlarda bulunma özgürlüğü tanıdı.

Ayrıca, aşılarını yaptırmış olan yetişkinlerin, hastalık riski düşük sağlıklı çocukları ve torunları ile de aynı çatı altında görüşmelerinde de bir sakınca olmayacağı belirtildi.

CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky, "Her gün daha fazla insanın aşılanmasıyla kritik bir virajı dönüyoruz." ifadesini kullandı. Bunun, normalleşmeye dönük 'ilk önemli adım' olduğunu belirten Walensky, vaka ve ölümlerin daha da azalması ile kurallardaki yumuşamanın artırılacağını kaydetti.

CDC verilerine göre, şu ana kadar yaklaşık 31 milyondan fazla Amerikalı aşılanmış durumda.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com