• Reklam
Reklam

ABD'de Askıya Alınan Vizeler Uzatıldı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye girişleri 2020 sonuna kadar kısıtlanan göçmen ve çalışma vizeleri için uygulanan kararnameyi, 31 Mart’a uzatma kararı aldı.

Reklam
ABD'de Askıya Alınan Vizeler Uzatıldı
01 Ocak 2021 - 14:39
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kovid-19 pandemisi nedeniyle uygulanan göçmen ve çalışma vizeli kişilerin yıl sonuna kadar ABD'ye girişlerinin kısıtlanmasına yönelik karar, 31 Mart'a kadar uzatıldı. 

Başkanlık koltuğunu devretmeye hazırlanan ABD Başkanı Donald Trump, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19'un ülkenin iş alanları üzerindeki etkisinin devam ettiğini vurguladı.

Donald Trump, 22 Nisan'da, ABD'ye göçmen girişi askıya alan 60 gün geçerli kararnameyi imzalamış ve daha sonra yıl sonuna kadar da uzatmıştı. Kararnameye ise yeni maddeler ekleyerek, göçmen harici vize türlerini de dahil edip, yeni bir kararname imzalamıştı.

Bu kararname kapsamında, ABD'ye yıl sonuna kadar "göçmen vizesi" bulunan yolcular alınmayacaktı. Buna daha sonra, ABD'de çalışma imkanı sağlayan vizeler de dahil edilmişti.

Kararnamede Bulunan Vizeler
ABD'nin ülkeye giriş kararnamesine, H-1B, H-2B, H-4, L-1 ve bazı J-1 vizeleri de eklenmişti.
Ancak H-1B vize programı için en yüksek maaş sahibi kişiler, öncelikli kabul ediliyor.

Trump, Twitter hesabından dün yayınladığı mesajında, aldıkları bu önlemlerin, salgınla mücadele başarılı olmasını sağladıklarını belirtmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com