• Reklam

ABD'de Hangi Hisseler Yükseldi?

Görünürde bir sebep olmamasına rağmen, ABD borsasında, Rocket Companies'in hisseleri yüzde 70 değer kazandı. Yine, Reddit'te yer alan 'WallStreetBet' isimli sohbet odasının bu artıştaki rolü düşündürüyor.

Reklam
ABD'de Hangi Hisseler Yükseldi?
03 Mart 2021 - 18:10
  • Reklam
Wall Street'te ev kredisi sunan Rocket Companies, dün günü adeta bir sıçrayışla, yüzde 70'lik bir artışla kapattı. Elle tutulur bir sebep yokken, hisselere bu kadar talep olması nedeniyle ekonomistler de şaşkın durumda.

Mevcut hisselerin yaklaşık yüzde 40'ı açık bir şekilde satışa sunuldu. Aralarında ABD'li şirketlerin de bulunduğu listede üst sıralara tırmandı.

Uzmanlar, bu artışın spekülatif olma ihtimali üzerinde duruyor. 'GameStop' hisselerinde olduğu gibi, Reddit'te bulunan 'WallStreetBet' isimli sohbet odasında dün yapılan paylaşımlarda, Rocket Companies'e yatırımın konuşulduğu ve firmanın bir hayli övüldüğü gözlemlendi.

Bu sayede şirket sahibi Dan Gilbert, bir gün içinde 25 milyar dolar kazanmış ve Bloomberg Milyarderler Endeksi'nde 19 basamak yükselerek, 64.1 milyar dolar ile 16. sıraya yerleşmiş oldu. Milyarderler Endeksi listesinde bugüne kadar gerçekleşen, bir gün içindeki en büyük yükseliş olarak tarihe geçti.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com