ABD’de Her 90 Sn. Bir Çocuk Kayboluyor

ABD'de Her 90 Sn. Bir Çocuk Kayboluyor

Türkiye günlerdir kayıp çocuklarını konuşuyor. Kayıp çocuklar sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da sorunu aslında... Amerika'da 90 saniyede bir, Avrupa'da da her iki dakikada bir çocuklar kayboluyor. Bu çocukların büyük bölümü kaçırılıyor. Kimi sokakta oynarken, kimi hastaneden, kimi okul önünden.

04 Temmuz 2018 - 18:26

Çocuk kaçırılmalar başka ülkelerde de yaygın. Amerika'da 90 saniyede bir, Avrupa'da ise her iki dakikada bir çocuk kayboluyor. 9 Haziran 2016'da ABD'nin Florida eyaletinde bir süper markette yaşanan kaçırma girişimi kameralara böyle yansıdı. 13 yaşındaki kız çocuğunu kaçırmak isteyen adamı, anne engelledi.

Amerika'dan bir başka çocuk kaçırma olayı...

Bir adam, yedi yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırmaya kalkıştı ama küçük kız tekme ve çığlıklarıyla kurtulmayı başardı. Bu olaylar gösteriyor ki çocuklar saniyeler içinde ortadan kaybolabiliyor. Yani ailelerin gözü hep onlarda olmalı.

2017 yılında, FBI, çoğunluğu 18 yaşın altında olan, yaklaşık 700 bin kayıp raporunu aldı. Ancak bu rakam, 1997'den beri, yaklaşık bir milyon kayıp şahıs raporundan daha az. Yetkililer teknolojinin çocuklar için hayatı daha güvenli hale getirdiğini söylüyor.

"En büyük değişiklik, ebeveynlerin ve çocukların birbirleriyle iletişim halinde olmalarını sağlayan cep telefonlarının edinilmesidir." diye belirtiliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları