ABD'de İşten Çıkarılan İşçi Dehşet Saçtı:5 Ölü

Amerika Birleşik Devletleri'nin Illinois eyaletine bağlı Aurora kentinde, fabrikada çalışırken işten çıkarılan işçi beş iş arkadaşını silahla öldürdü, beş polisi de yaralayan zanlı ölü olarak ele geçirildi.

ABD'de İşten Çıkarılan İşçi Dehşet Saçtı:5 Ölü
17 Şubat 2019 - 08:38

Bölgedeki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, silahlı saldırgan, cuma günü öğleden sonra Chicago kentinin yaklaşık 65 kilometre batısında yer alan 200 bin nüfuslu Aurora şehrindeki Henry Pratt isimli iş yerinde ateş açtı.

Güvenlik güçleri ve çok sayıda ambulans kısa sürede olay yerine intikal ederken, Aurora Polis Teşkilatı tarafından Twitter'dan yapılan açıklamada, saldırganın kısa sürede etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

Olayda 5 çalışan ve 5 polisin vurulduğu ve birkaç sivilin de yaralandığı belirtilirken, yaralıların civardaki hastanelere kaldırıldığı kaydedildi. Çalışanlardan 5 kişinin hayatını kaybettiği diğer yaralıların tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Saldırının gerçekleştiği binadan kaçan bir görgü tanığı, elinde lazerli bir silah bulunan saldırganın etrafa ateş açtığını gördüğünü söyledi.

Şüphelinin saldırıyı gerçekleştirme nedenine ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum