• Reklam
Reklam

ABD'de Kargo Hırsızlarına Karşı Cihaz

Özellikle korona virüs salgını başladığından beri kargo hizmetlerine olan talep artmış durumda. Amerika'da paket hırsızlığı da bu nedenle yaygınlaştı. Bu konuya çözüm bulan Amerikalı bir girişimci tarafından geliştirilen yeni bir cihazdan sizleri haberdar etmek istedik.

Reklam
ABD'de Kargo Hırsızlarına Karşı Cihaz
13 Nisan 2021 - 21:31
  • Reklam
Salgın sırasında satın alınan ürünlerin paketlenerek evlere gönderilmesi birçoğumuz için kurtarıcı oldu. Ancak bu pratik uygulamanın getirdiği sorunlar da var.

Cihazın üreticisi olan Package Protector Şirketi Kurucusu ve ürünün fikir babası Larry Adamson konuyla ilgili, "Ortağım ve ben arkadaşlarımızın, komşularımızın, ailemizin ve yakınlarımızın paketlerinin kaybolduğuna tanık olduk. Bu, sandığınızdan daha sık oluyor." dedi.

C+R araştırma şirketine göre her gün milyonlarca paket kayboluyor. 2020 yılında Amerika'da online alışveriş yapanların yüzde 43'ünün paketleri çalındı. Bunun kilitli kutular ya da kargo şirketi elemanlarının, paketleri evinizin içine bırakması gibi çeşitli çözümleri var. Ancak girişimci Larry Adamson, farklı bir yöntem buldu.

Wi-Fi üzerinden uyarı da gönderebilen bir alarm cihazı geliştirdi. Adamson cihazın işlevini kısaca "Bunu her ölçüdeki kutuya hatta bir zarfa ya da istediğiniz herhangi bir şeye yerleştirebilirsiniz. Ve taktığınızda bir alarm kuruyor. Eğer çıkartmaya ya da cihazı çalmaya çalışırsanız, çok şiddetli bir alarm devreye giriyor." sözleriyle özetledi.

Evde bulunan bu sistem, paket gelir gelmez kullanıcıya haber veriyor. Daha sonra gerekli
durumlarda alarm devreye giriyor. Ancak kargo şirketi personeli, koruyucu cihazı paketlere takmaya zaman ayıracak mı? Adamson, bir mükafatla bunun olabileceği görüşünde. "Bahşiş kazanma şansları olduğunu bilirlerse, zaman ayırma olasılıkları artacaktır. Bir cihazı pakete tutturmak yalnızca 4 saniye sürüyor." dedi.

Kargo şirketi personeli, her evin kendi QR kodunu kullanarak kendilerini tanıtabilir ve bu şekilde bahşiş alabilir. Alarm, avlu korsanlarını durdurmaya yeter mi, bunu zaman gösterecek. Ancak, kargocuların yoğun çalışmasına biraz minnet göstermenin memnunlukla karşılanacağı kesin.

KAYNAK: Amerika'nın Sesi, Pınar Sayar Kızılçalı

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com