ABD’de ki Fırtına 13 Eyaleti Etkiliyor

ABD'de ki Fırtına 13 Eyaleti Etkiliyor

Dün akşamdan itibaren Kuzeydoğudaki 13 eyalette etkili olan fırtına ağaçları kökünden sökerken, elektrik direklerini devirdi. 2 milyondan fazla hane halkı ve işletmenin elektrikleri ve internetleri kesildi. Bir ağaç bir evin üzerine düşerken 6 yaşındaki bir çocuk ağır yaralandı.

03 Mart 2018 - 22:44

Aşırı fırtına nedeniyle bölgede şiddetli yağışlara neden olurken kıyılarda dev dalgalar gözlendi. 

Bir çok yol devrilen ağaçlar nedeniyle trafiğe kapanırken, bazı yerlerde elektrik direklerinden kaynaklı yangınlar çıktı.  Kuzeydoğudaki hava ve demiryolu hizmetlerinde gecikmeler ve iptaller yaşanırken, yetkililer evden çıkmadan önce mutlaka bilgileri kontrol edilmesini istedi.  Massachusetts eyaletine bağlı bir çok kentte ise tamamen elektrik kesintisi yaşandığı aktarılıyor.

Doğu Massachusetts'de, fırtına nedeniyle oluşan dalgalar 3 metreye kadar yükseliyor. Bu da kıyıya yakın kentlerde sel baskınlarına neden oluyor.  Boston Harbor, kıyılarında da taşkınlar bir çok evin su altına kalmasına neden oldu.  

Doğu Bridgewater, Massachusetts'te, Cobleskill, New York'ta kar yağışı görülürken, Kar kalınlığı 30 santim olarak ölçüldü. Massachusetts Barnstable kentinde Cuma günü rüzgar hızı 93 mph olarak ölçülürken, Boston'da 70 mph, New York City John F. Kennedy Uluslararası Havaalanında 67 mil olarak ölçüldü.

Fırtına yavaş yavaş denize doğru hareket ederken, cumartesi günü gelgit döngüsü sırasında Virginia'dan Maine'e daha fazla kıyı kesimlerinde sel yaşanabilir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı