ABD’de ki Türklerde Çiflikbank Mağduru

ABD'de ki Türklerde Çiflikbank Mağduru

Türkiye'de 2 yılda yaklaşık 80 bin kişiden 550 milyon toplayarak Uruguay'a kaçan Çiftlikbank'ın sahibi Mehmet Aydın bir ses kaydı yayınladı. Bu arada Amerika Birleşik Devletleri'nden yaklaşık 5 bin kişinin de Çiftlikbank'a para yatırarak ortak olduğu öğrenildi.

17 Mart 2018 - 11:49

Mehmet Aydın, internet üzerinden yüksek kar vaadiyle sanal hayvan satan 'Çiftlik Bank'ı kurmuştu. Aydın, 80 bin kişiden topladığı 511 milyon TL ile sırra kadem bastı. Mehmet Aydın Youtube'da yeni yüklenen bir videoda " Herkesin hakkını ödeyebilmek için Türkiye'de cezaevinde kalmak yerine Uruguay'da işlerime devam edip insanlara haklarını iade etmek için sonuna kadar çalışacağım" dedi.

Youtube'da yer alan videoda Mehmet Aydın şunları söyledi:

*Herkesin hakkını ödeyebilmek için Türkiye'de cezaevinde kalmak yerine Uruguay'da işlerime devam edip insanlara haklarını iade etmek için sonuna kadar çalışacağım.

*Devlet, şirketin tüm mal varlıklarına el koydu. Buna rağmen herkesin ödemeleri yapılacak. Bu benim sözümdür. Herkesin ödemeleri şu anki Bitcoin üretimimizden yapılacaktır. Ama iki yıl sürer, ama üç yıl sürer bir şekilde bu ödemeleri yapacağım.

En fazla Konya'dan para yatırılan Çiftlikbank'a Bursa'dan ve Türkiye'nin değişik kentlerinden bir çok kişinin ortak edildiği öğrenildi. Sosyal Medya'da Çiftlikbank Mağdurları sayfasına Amerika Birleşik Devletleri'nden Türklerinde üye olduğu bu sayının 5 bin civarında olduğu belirtildi. 

ABD'de yaşayan Türkler'in bu sosyal medya sayfası aracılığı ile bilgi alarak paylaşımlar yaptığı ayrıca farklı Whatsapp gruplarına da üye oldukları görüldü. Paylaşımlarda 10 bin ile 150 bin lira arasında ödeme yaptıkları aktarıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kötü günler geride kaldı
Kötü günler geride kaldı
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'