• Reklam
Reklam

ABD'de PlayStationlar Hırsızların Hedefinde

Amerika Birleşik Devletleri'nde hırsızlık çeteleri, yılbaşı alışverişleri öncesinde nakliye tırlarına saldırılar düzenlemeye başladılar. Saldırı düzenlenen ürünlerin başında ise stok sorunu yaşanan PlayStation 5 bulunuyor.

Reklam
ABD'de PlayStationlar Hırsızların Hedefinde
08 Aralık 2020 - 05:34 - Güncelleme: 08 Aralık 2020 - 13:21
  • Reklam

Yeni yıl yaklaşıyor ve her yılbaşı gibi bu yılbaşı da insanlar sevdiklerine yeni yılın gelişini ya da en azından 2020’den kurtulmayı kutlamak için sürpriz hediyeler alacaklar. Görünüşe göre hırsızlık çeteleri, bu alışveriş çılgınlığında vurgun yapmak için eylemlerini artırmış durumdalar.

 

The Times tarafından aktarılan bilgilere göre çeteler, geçtiğimiz hafta sonu boyunca PlayStation, TV, kozmetik ürünleri, cep telefonları gibi yükte hafif pahada ağır ürünleri çalmak için nakliye tırlarına saldırılar düzenlediler. 

 

Hırsızlık çeteleri, yılbaşı alışverişleri öncesi nakliye tırlarından ürün çalmaya çalışıyorlar

soygun

Tırların saatte 80 kilometre hızla ilerliyor olmasına aldırış etmeyen çete üyeleri, birkaç araba ile onlara yaklaşarak daha da yavaşlamalarını sağlıyor. Üstünde “sunroof” benzeri bir sistem bulunan ana araç ise tıra arkadan yaklaşarak üyelerin tıra girmesini ve malları araca yüklemesini sağlıyor.

Hızlı ve Öfkeli 1 filminden bir sahneyimişçesine gerçekleşen saldırılar, ABD’de yalnızca bu yıl içinde eylül ayına kadar 27 kez gerçekleşmiş ve özellikle yılbaşının da yaklaşmasıyla birlikte daha da artmış durumda. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com