• Reklam

ABD'de Sıfırdan İş Kurmak: Okan Serbes

Okan Serbes, Amerika'da video işleri yapan bir şirket kurup kendi işinin patronu olmuş. Aynı zamanda Youtube kanalından yayınlar da paylaşıyor. İşini kurmak için tim ihtiyaçlarına ne kadar masraf yapmış? Şimdi ne tür işler yapıyor? Ve ne kadar kazanıyor? Kendisi gibi ABD'de kendi işini kurmak isteyenlere örnek olması için paylaşım yapıyor.

Reklam
ABD'de Sıfırdan İş Kurmak: Okan Serbes
19 Ocak 2021 - 20:03
  • Reklam
Okan Serbes, ilk olarak gerekli teçhizatı edinmekle işe başlamış. Tüm cihazların bedellerini aşağıdaki listede veriyor. Ancak bu ücretlerin, onun cihazları edindiği zamanki fiyatları olduğunu hatırlatalım.

Masraflar:
Apple IMac bilgisayar                                3.134 $
Sony A7III kamera                                      2.000 $
Sony 24mm 1.4 GM lens                           1.675 $
Sony Zeiss 55mm 1.8 GM lens (2. El)         800 $
Sony 70-200 2.8 GM lens                          2.220 $
Aputure Light Işık                                        1.000 $
DJI Mavic Pro Drone                                  1.200 $

Şirketini yaklaşık 7 ay önce kuran Serbes, henüz çok kazanmadığını belirtiyor. Kendisini insanlara tanıtmasının zaman aldığını söylüyor. Şu ana kadar birkaç Youtuber'ın kendisine Instagram üzerinden ulaştığını ve onların videolarını çektiğini söylüyor.

Bir de videodaki araçların kaplama işini yapan müşterisinin tanıtım videolarını çekmiş. Hep sosyal medyadaki tanıtımları üzerinden müşteriler kendisine ulaşmış.

Ayrıca düğün videoları, ivent videoları da çekiyor Okan Serbes. İşleri artık rayına oturmaya başlamış kısaca.Tabii korona virüs onun da işlerini etkilemiş maalesef. Birçok düğün iptal olmuş.

Kazançlar:
İşin kazanç kısmına gelirsek; işe ilk başladığında düğün videolarını 500 $ ile ücretlendirmiş. Çünkü ABD'de tanıdık çevresi olmadığı için, iş bağlayıp rayına oturtana kadar sürümden kazanmayı mantıklı bulmuş.

Fakat yavaş yavaş müşteriler geldikçe, o da çektiği örnekleri portföyüne ekledikçe rakamı önce 1.000 $'a ardından da 2.000 $'a kadar çıkarmış.

İlerleyen dönemde çok daha iyi kameralar ve dronelar almayı ve yanında birkaç eleman çalıştırmayı planlıyor. İşte o zaman ajans statüsüne geçeceği için, fiyatlarının da artacağını belirtiyor.

7 aylık şirketinde toplam 6 düğün, 5 müzik ve 4 ivent videosu çekmiş. Yanısıra her hafta Youtuber Austin'in videolarını çekiyor.

Yani sonuç olarak şirket kurmak için yaptığı masrafı yaptığı işlerden çıkarmış Okan Serbes.

Kendisine https://www.instagram.com/okanserbes hesabından ulaşabilirsiniz.

KAYNAK: Okan Serbes

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com