• Reklam

ABD'de şirket kurmaya son hız devam

Son yıllarda gerek verdiği teşviklerle gerekse sağladığı hukuksal ve vergisel kolaylıklarla iş insanlarının ve girişimcilerin odak noktası haline gelen Amerika Birleşik Devletleri’nde şirket sahibi olmak aslında göründüğündenn çok daha kolay.

Reklam
Reklam
ABD'de şirket kurmaya son hız devam
03 Ağustos 2020 - 12:32 - Güncelleme: 03 Ağustos 2020 - 12:47
Reklam

Amerikadasirket.com, delawaresirket.com ve delawareagency.com gibi siteleri bünyesinde bulunduran Social Enterprises LLC, başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden firmaların, ABD ayağını oluşturarak globalleşme yolunda ilk adımlarını atmalarını sağlarken aynı zamanda şirketlerin, geniş Amerikan pazarından pay almalarını sağlıyor.

​​​​Pandemi sürecinin insanları internetten alışveriş yapmaya ittiğine değinen Social Enterprises LLC Şirket Kurulum Departmanı Sorumlusu Özgü Uçar girişimcileri ve yatırımcıları ABD’ye davet ederek şunları söylüyor: “ABD’de şirket kurulumunun yanı sıra firmaların kurumsallaşmalarını sağlayarak vergi danışmanlığından, sanal ofis hizmetine, muhasebeden, hukuk danışmanlığına kadar birçok alanda müşterilerimize hizmet veriyoruz. Eğer ABD’de bir iş kurmak istiyorsanız sadece şirket kurarak işin sürekliliğini sağlayamazsınız. Bir muhasebeci, bir avukat, bir vergi uzmanı... Bunların hepsine ihtiyacınız olacak. Biz müşterilerimize paket hizmet sunuyoruz. Onlar ticaretlerini yaparken biz bürokratik süreçlerini yönetiyoruz.” dedi.

​​ Uçar “ Amerika pazarına hakimiz. Amerika pazarına entegre olamamış danışmanlık firmaları Amerikan sistemini Türkiye’den seyrederek çözemezler, biz burada bizzat sistemin içine girerek danışanlarımıza vereceğimiz bilgileri öncelikle kendimiz deneyimliyoruz” diyor. Güçlü bir ekipleri olduğunun da altını çizen Uçar Social Enterprises LLC’nin Delaware eyaleti tarafından resmi olarak tanınarak şirket kurmaya yetkilendirildiğini söylüyor.

Normalleşme süreciyle kurumlar yeniden açıldı

ABD Post’a verdikleri röportajda, pandemi sürecinin sağladıkları hizmetlere olan etkilerini paylaşan ekip üyeleri 7/24 WhatsApp destek hizmeti verdiklerini bellirtiyor.

Öte yandan EIN (İşveren Vergi Kimlik Numarası) ve ITIN (Bireysel Vergi Kimlik Numarası) başvuruları için erken davranmanın zaman kazandıracağını belirten Vergi Numaraları Departmanı Yetkilisi Mustafa Can Ömeroğlu konuyla ilgili olarak şunları söylüyor; “Üç aylık pandemi kısıtlaması döneminde başvurular birikti ve IRS bu başvuruları sırasına göre işleme alıyor.

Ayrıca IRS, ABD içindeki ticareti sekteye uğratmamak için memurlarının bir kısmını ofiste bir kısmını evinde (home office) çalıştırarak işlemlere hız kazandırmaya çalışıyor. Deneyimli ekibimizle başvurularınızı hızlıca hazırlarız ve IRS’e göndeririz. Siz ticaretinize yönelirken biz arka plandaki vergi / evrak işlerini sizin için hallederiz.” yorumunda bulundu.

Pandemi sürecinde alternatif iş kolları arayan girişimcilerin e-ticarete yöneldiğine dikkat çeken amerikadasirket.com, delawaresirket.com ve delawareagency.com gibi siteleri bünyesinde bulunduran Social Enterprises LLC’nin Şirket Kurulumu Departmanı Yetkilisi Özgü Uçar; “ABD'de şirket kurmaya olan talebin artmasının, yoğunluğa rağmen işlerin eyalet nezdinde aksamamasının sonucu olarak, Amazon bu süreçte en büyük yükselme gösteren platform oldu ve dolayısıyla insanlar Amazon hesabına sahip olabilmek ve global markete girebilmek icin ABD'de, özellikle de Delaware'de şirket kurmaya başladı.” dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com