• Reklam

ABD'de Yüksek Tehdit Uyarısı!

NSA, ABD’de yüksek tehdit uyarısında bulundu. Biden karşıtları ise uyarının gerekçesi olarak gösterildi.

Reklam
ABD'de Yüksek Tehdit Uyarısı!
28 Ocak 2021 - 05:34
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri  İç Güvenlik Bakanlığı (NSA), ülke çapında yüksek tehdit uyarısı yayınladı. Joe Biden’ın ABD Başkanlığı görevine gelmesinin ardından Biden karşıtı ve aşırılık yanlısı grupların potansiyel tehditi gerekçe olarak gösterildi.

“Endişe Ediyoruz”
Uyarıda, “hükümet yetkisinin kullanılması ve başkanlık geçişinden memnun olmayan bireylerin” bir tehdit oluşturabileceği belirtilerek, “Hükümet otoritesinin kullanılması ve başkanlık geçişi konusunda hayal kırıklığına uğramış bireylerin, çeşitli aktörler tarafından şiddet olayları çıkarmak için kullanılabileceğinden endişe ediyoruz” denildi.

20 Ocak’ta gerçekleşen devir teslimin ardından saldırı tehdidinin devam ettiğini belirten NSA, gerçekleşebilecek planlı bir saldırıya ilişkin bir bilginin bulunmadığını aktardı. NSA ayrıca, aşırılık yanlısı grupların seçilmiş yetkilileri ve hükümet tesislerini hedef alabileceğine dikkat çekti.

NSA, geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden Kovid-19 kısıtlamalarının, Biden’ın Başkanlık seçimlerinde eski ABD Başkanı Donald Trump’ı yenilgiye uğratması, polis şiddeti ve yasadışı göç nedeni ile tehditleri arttırdığını açıkladı.

Bakanlık, halkı şüpheli faaliyet ve şiddet tehditlerini bildirmeye çağırdı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com