• Reklam
Reklam

ABD'den İngiltere'ye Seyahat Yasağı Gelecek Mi?

İngiltere'de Koronavirüs'ün mutasyona uğramasıyla ülkeler, İngiltere'ye seyahat kısıtlamaları uygulamaya başladı. ABD'den de bir kısıtlama gelecek mi sorusuna ise ABD Sağlık Bakanı Yardımcısı Amiral Brett Giroir, cevap verdi. Henüz böyle bir kararın alınmadığını söyleyen Giroir, her olasılığın mümkün olduğunu kaydetti.

Reklam
ABD'den İngiltere'ye Seyahat Yasağı Gelecek Mi?
21 Aralık 2020 - 21:21
  • Reklam

Koronavirüs'ün İngiltere'de mutasyon geçirmesiyle tüm dünyada oluşan panikten dolayı ülkelerde İngiltere'ye karşı bazı önlemler aldı. Birçok ülkenin İngiltere'ye uçuş seferlerini durdurmasının ardından gözler Amerika Birleşik Devletleri'ne çevrildi.

Hollanda, İtalya, Belçika, İsrail, İran ve Türkiye’nin bulunduğu birçok ülke İngiltere’den gelen uçuşları yasakladı. Kuzey Amerika kıtasında da ilk yasak kararını Kanada aldı. 

"Bence Her Olasılık Mümkün"
Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanı Yardımcısı Amiral Brett Giroir, konuyla ilgili CNN'e konuştu. İngiltere’ye seyahat yasağının gündeme gelebileceğini ancak henüz bir karar alınmadığını söyleyen Giroir, "Bence her olasılık mümkün. Her seçeneği dikkate almalı, bilimsel ve açık şekilde tartışmalı ve en iyi tavsiyede bulunmalıyız" ifadelerini kullandı.

Giroir, mutasyona uğrayan virüsün daha kolay yayıldığını ancak daha öldürücü olmadığını belirtterek, geliştirilen ve uygulamaya sokulan aşıların etkili olacağına güvenlerinin tam olduğunu kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com