ABD’den Suriye’ye yönelik Hava Saldırısı

ABD'den Suriye'ye yönelik Hava Saldırısı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump az önce yaptığı açıklamada Suriye'nin Kimyasal Saldırısı nedeniyle ABD Ordusuna Suriye'ye yönelik vur emri verdiğini açıkladı.

14 Nisan 2018 - 04:07 - Güncelleme: 14 Nisan 2018 - 05:14

ABD Başkanı Donald Trump’ın yapacağı konuşma için Beyaz Saray muhabirleri çağırıldı.Peru’da bir toplantıda olan Başkan Yardımcısı Mike Pence’in de toplantı salonunu terk ederek oteline döndüğü söyleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump: Kısa bir süre önce Suriye'nin kiömyasal silh tesislerine saldırı başlatılması emrini verdim.  Fransa ve İngiltere'yle birlikte yürüttüğümüz operasyon az önce başladı.

Trump, ABD ordusunun Suriye 'den hemen çıkmaması için, Suudi Arabistan gibi bölgesel ülkelerin ve Körfez 'in Iran aleyhine çabalarının nasıl olduğuna bağlı olduğunu söyledi.

#Trump : US with UK & France strike on #Syria underway. Hopefully someday we will get along with #Russia maybe even Iran maybe not...Russia must decide if it will continue down this dark path or if it will join with civilized nations.

ABD Suriye'de 8 kimyasal tesise hava operasyonu başlatıldığı belirtiliyor. Şam'a yönelik Hava harekatının devam ettiği aktarılıyor. Suriye ise az önce Hava saldırısına Uçaksavarlarla karşılık verildiği açıkladı.

ABD Esad rejimine karşı hem füze hem de uçak kullanıyor.

Amerika, Fransa ve İngiltere tarafından düzenlenen Suriye'ye yönelik hava operasyonunda kimyasal silah üretimindeki ana merkez olduğu düşünülen Şam'ın güneyindeki #Barzeh bölgesinin vurulduğu iddia ediliyor.

Suriye'ye yönelik olarak düzenlenen hava operasyonunda Amerika, İngiltere ve Fransa'nın kimyasal silah üretim merkezleri olduğu iddia edilen;  Barzeh, Jamraya, Mezzeh military airport , Masyaf bölgelerini vurduğu öne sürülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı
Öğrencisi ile İlişkiye Giren Öğretmen Tutuklandı