ABD’den Van’a Yardım Hattı

ABD'den Van'a Yardım Hattı

Amerika Türk Güvenlikçiler Derneği Sosyal Sorumluluk kampanyalarına devam ediyor. Daha önce bir çok sosyal sorumluluk projelerine imza atan TASFO bu kez Van kentinde bulunan ve Kırgız Türklerin yaşadığı Ulupamir köyüne kışlık giyecek yardımında bulundu.

11 Ocak 2018 - 11:57 - Güncelleme: 11 Ocak 2018 - 21:00

Dernek sözcüsü Sevda Özonur'un yaptığı açıklamada Amerika'da bulunan Türklerin el birliği ile topladığı giyim malzemelerini geçtiğimiz hafta Türkiye'ye gönderdiklerini ifade ederek "Kıyafetlerini alan öğrenciler hem fotoğraf hemde selam gönderdi. Onların gözlerindeki mutluluğu görmek her şeye bedel. TASFO'nun Van'ın Erciş ilçesine bağlı Kırgızların yaşadığı Ulupamir köyü çocuklarına yönelik kışlık kıyafet kampanyasına katılanlara teşekkür ediyorum. Kıyafetlerini alan çocukların bu mutluluğunu gördükçe heyecanlanıyoruz. Kampanyayı 1,5 ay önce başlatmıştık." diye konuştu.

Kırgız Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Kenan Aytaç, 1978'de Afganistan'dan çıkarak Türkiye'ye iltica etmek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, "1982 yılında Türkiye'ye geldik. 1987 yılında Van Erciş'e taşındık. 30 senedir PKK ile mücadelede ön saflarda yer aldık. Türkiye'yi vatanımız bildik, vatanımız için kanımızı verdik, vermeye de devam edeceğiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Apple Teksas'ta 20 bin kişiyi alacak
Apple Teksas'ta 20 bin kişiyi alacak
Ramazan Gençay Kolombiya'da Kayboldu
Ramazan Gençay Kolombiya'da Kayboldu