ABD Elçiliğinin Taşıması SETA’nın Gündeminde

ABD Elçiliğinin Taşıması SETA'nın Gündeminde

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da SETA DC tarafından düzenlenen "ABD'nin Büyükelçiliğini Kudüs'e Taşımasının Sonuçları" başlıklı panele Mortons Group Başkanı Geoffrey Aronson, Ortadoğu Barışı Vakfı Başkanı Lara Friedman, Washington Enstitüsü Kıdemli Uzmanı Ghaith al-Omari ve SETA DC Direktörü Kadir Üstün konuşmacı olarak katıldı. Panelin oturum başkanlığını ise SETA DC Araştırma Direktörü Kılıç Buğra Kanat yaptı.

24 Mayıs 2018 - 13:32

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı Washington Ofisi (SETA DC) Direktörü Kadir Üstün, "Gelecekte ABD, tarafsız bir ara bulucu ya da barış yapıcı rol iddia edemeyecek, bütünüyle İsrail'in tarafında bir aktör olarak görülecektir. Ortadoğu'da özellikle ABD-İran kapışması nedeniyle son derece dinamik bir dönemden geçiyor. ABD'nin adımının bölgedeki istikrarsızlığa neden oldu." dedi.

Üstün, "İran karşıtı koalisyonun dışında kalan mesela Türkiye gibi ülkeler, Kudüs kararına karşı daha ciddi şekilde endişelerini dile getirmenin yollarını arıyor." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kötü günler geride kaldı
Kötü günler geride kaldı
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'