• Reklam
Reklam

ABD Hükümetinde Elektrikli Araç Devri Başlıyor

ABD Başkanı Joe Biden, federal hükümete ait araçların yerli elektrikli araçlarla değiştirilmesi için bir karara imza attı.

Reklam
ABD Hükümetinde Elektrikli Araç Devri Başlıyor
27 Ocak 2021 - 06:19
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, federal hükümetin kullandığı tüm araçların, ABD'de üretilen ve elektrikle çalışan araçlar ile değiştirilmesi kararını aldı. ABD hükümetinin filosunda 2019 yılı itibariyle 645 bin aracın yer aldığı belirtiliyor. Federal hükümetin söz konusu araçları değiştirmek için Tesla, Ford, General Motors, Rivian, Lordstown ve Fisker gibi üreticilerden biri ya da birkaçının kapısını çalması bekleniyor.

Yeni Başkan Joe Biden, otomobiller hakkında bir karar imza attı. Buna göre, federal hükümetin kullandığı tüm araçlar ABD'de üretilen ve elektrikle çalışan araçlar ile değiştirilecek.

CNBC ve TechCrunch gibi ABD merkezli haber kaynaklarına göre, söz konusu adımın ülkenin otomotiv endüstrisi açısından yeni bir ivme yaratacağı belirtiliyor. 

ABD hükümetinin filosunda 2019 yılı itibariyle 645 bin aracın yer aldığı belirtiliyor. Bu araçların 224 bini otomobil iken, 412 bin adedi isi ticari araçlar olarak açıklanıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com