• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

ABD: İran O Uçağı Yanlışlıkla Vurdu

ABD'li kaynaklar İran'da düşerek 176 kişinin ölmesine neden olan Ukrayna'ya ait yolcu uçağının büyük ihtimalle İran tarafından 'yanlışlıkla' vurulmuş olabileceğini öne sürdü. İran ise iddiaları yalanlayarak, uçağın vurulmadığına dair ikna edici delilleri bulunduğunu savundu

Reklam
Reklam
ABD: İran O Uçağı Yanlışlıkla Vurdu
09 Ocak 2020 - 21:19
Reklam

NBC'ye konuşan kaynaklar, Amerikalı istihbarat birimlerinin elinde, yolcu uçağının İran tarafından atılan bir füzenin isabet emesi sonucu düştüğüne dair kanıt olduğunu belirtti.

Adının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, kanıtların casus uydulardan geldiğini aktardı. Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağı, kalkıştan kısa süre sonra düşmüş, uçaktaki yolcu ve mürettebattan kurtulan olmamıştı.

Trump: Korkunç şeylerin olduğuna dair hislerim var

Başkan Donald Trump, Ukrayna uçağının arıza nedeniyle düşmüş olmasından şüphe duyduğunu ve birilerinin (İran'ın) uçağı kazara düşürmüş olabileceğini söyledi. Trump, uçağın teknik nedenlerle düşmüş olması ihtimaline şüpheyle yaklaştığını belirtti.

Trump, "Şüphelerim var. Başkalarının da şüpheleri var. Trajik bir olay. Diğer tarafta birileri bir hata yapmış olabilir. Çok zor bir bölgede uçuyordu. Orada birileri bir hata yapmış olabilir. Bazı kişiler uçağın mekanik nedenle düştüğünü söylüyor; bence bu bir soru işareti. (İran'ın kazara vurduğu iddiası) Gerçekten tam olarak bilmiyorum. Bu konuda kötü bir hissiyatım var, sanırım orada çok kötü bir şey oldu." diye konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com