ABD Kongresinde Gündem Yine Türkler

ABD Kongresinde Gündem Yine Türkler

Amerika Birleşik Devletleri'nin Temsilciler Meclisinde ve Senatoda 11 tane Türkiye aleyhine yasa tasarısı ve önerisi bulunurken, bugün ilk kez bir tasarı Türk-Ermeni ilişkilerinin düzeltilmesi için yasa teklifi verildi. Kongre Üyesi Steve Stivers bugün yeni tasarı önergesi vererek Türk Ermeni ilişkilerinin düzeltilmesi için ABD'nin arabulucu olmasını istedi.

11 Temmuz 2019 - 06:54

8 yıldır Ohio eyaletinden seçilen Steve Stivers verdiği önergede, iki ülkenin ortak çıkarları ve ABD'nin bölgedeki önemli güvenlik çıkarlarına dayanan adil, yapıcı, istikrarlı ve dayanıklı Ermeni-Türk ilişkilerine yönelik çalışma yapılması için Dışişleri komisyonu kurulmasını istedi. Önerge kabul görürse ABD heyeti önce Amerika'daki Ermeni ve Türkleri bir araya getirmeyi hedefliyor. 

ABD kongresinde başta S400'ler olmak üzere bir çok konuda yasa teklifleri veriliyor. Son 15 günde verilen yasa teklifleri bazı kongre üyeleri tarafından desteklenirken bazıları hiç kabul görmüyor.

ABD kongresinde en son İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tebrik edilmesi için bir öneride bulunulmuş bir çok kongre üyesi tarafından kabul görmüştü.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harry Dunn's family coming to White House
Harry Dunn's family coming to White House
Osmanlı Şarkıları Amerika'ya Nasıl Geldi?
Osmanlı Şarkıları Amerika'ya Nasıl Geldi?