ABD’li Doktorlar Yapamadı, Türk Doktor Yaptı

ABD'li Doktorlar Yapamadı, Türk Doktor Yaptı

Yaklaşık 30 yıldır Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Bayram Yardım önceki aylarda Kalp rahatsızlığı nedeniyle Delaware başta olmak üzere bir çok ABD'li doktora gitti. Çok riskli bir ameliyatı gögüs kafesinden girilerek yapılacağını ve bunun daha riskli olacağını öğrendi. Bayram Yardım bakın ne yaptı.

19 Haziran 2018 - 07:21

Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık çok pahalı olmasının yanı sıra sağlık teknolojisi giderek eskiyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Delaware eyaletinde yaşayan 41 yaşındaki Bayram Yardım, Kalp rahatsızlığı nedeniyle aort kapağı ve bu bir damardan ameliyat olması için Amerika'da bir çok hastane ve doktora başvurdu. Gögüs kafesinin kesilerek yapılması planlanan ameliyat hem gögüs kafesine zarar vermesi hemde ölüm riskini arttırması Bayram Yardım'ı korkuttu.

Bunun üzerine internetten Türkiye'de ki doktorları arayan Yardım İstanbul Madistate hastanesinde Kalp Damar Cerrahisi uzmanı Doktor Mahmut Akyıldız'ı buldu.

Doktor Akyıldız, Amerika'da bile henüz kullanılmayan bir yöntemle Aort kapakçığına ve damara koltuk altından girerek kemiklere zarar vermeden ameliyat yapabileceğini belirtti. Daha önce buna benzer bir çok ameliyat yaptığını belirten Akyıldız hoca, Bayram Yardım'ı Türkiye'ye davet etti.

Yıllardır yaşadığı Amerika'dan Türkiye'ye ameliyat için gelen Yardım, başarılı ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Ailecek restorant işleten Bayram Yardım bu duruma şaşırdığını Amerika'da teknolojinin gelişmesine rağmen sağlık alanında kendini geliştiremediğini belirtti. Yardım "Türkiye'de ki doktorlarımız daha başarılı. Benim durumum gibi bir çok kişi var. Oysa Türkiye'de Mahmut hoca gibi isimsiz kahramanlar oldukça fazla. Atatürk'ün beni Türk hekimlerine emanet edin sözü aklıma geldi, ben Türkiye'de ki doktorları araştırdım. Mahmut Akyıldız'ı buldum. Sağolsun kısa sürede beni sağlığıma kavuşturdu. Amerika'da ameliyat olsaydım hem gögüs kafesim zarar görecekti, hemde 10 yıllık bir tedavi süreci yaşayacaktım. Hem de pahalı fiyata. Çünkü Amerika'da ki doktorlar Aort kapağının ardından 10 yıl sonra damar ameliyatı yapacaktı. Bu zaman içinde başka tedaviler uygulayacaklardı.". dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye, Fatih Bucak'ın Sert Mesajını Konuşuyor
Türkiye, Fatih Bucak'ın Sert Mesajını Konuşuyor
Köye İngilizce Öğreten Amerikalı Türkler
Köye İngilizce Öğreten Amerikalı Türkler