• Reklam
Reklam

ABD'li Sophie Hartman, Fedakar Bir Anne Mi, Yoksa Bir Canavar Mı?

Çok nadir görülen bir hastalıkla dünyaya gelen Carmel'i Zambiya'dan evlat edinen Sophie Hartman'ın yaptıklarını okuyup siz kendiniz karar verin! O mükemmel bir anne mi, yoksa bir canavar mı?

Reklam
ABD'li Sophie Hartman, Fedakar Bir Anne Mi, Yoksa Bir Canavar Mı?
04 Haziran 2021 - 21:09
  • Reklam
"'Ben iflah olmaz bir yalancıyım' Fedakâr bir anne mi, bir çocuk istismarcısı mı?
Milyonda 1 çocukta görülen bir hastalığa sahip olan Carmel, onun için canını dişine takıp savaşan annesi Sophie... Televizyonlara verilen röportajlar, hayır severlerden toplanan yardımlar ve 5 yıl içinde uygulanan büyüklü küçüklü yüzlerce tedavi. Yoksa dokunaklı bir insan hikayesi olarak başlayan bu öykünün arkasında bir korku filmi mi yatıyor? Okuyun, kararı kendiniz verin...

Dışarıdan görenler için Sophie Hartman, çocuğunun iyiliği için her şeyi yapabilecek fedakâr bir
anneydi.

Zambiya'dan evlat edindiği iki kızıyla yaşayan Hartman'ın çocuklarından biri maalesef bazı sağlık sorunlarıyla doğmuş ve bebekliğinden beri çeşit çeşit illetle mücadele etmişti. Bu nedenle Hartman ve 6 yaşındaki kızı doktor doktor dolaşıyor, vakitlerinin çok büyük bir kısmını hastane koridorlarında geçiriyordu. Küçük kız hayata annesinin çabaları sayesinde tutunuyordu.

Ya da belki de gerçek bu kalpleri ısıtan hikayenin tam tersiydi...

5 YILDA 473 MÜDAHALE
ABD'nin Washington eyaletinde yaşayan Hartman hakkında 24 Mayıs tarihinde açılan davanın
belgelerine bakılırsa ikinci ihtimal oldukça yüksek. Zira King County Savcılığı'nın hazırladığı
iddianameye göre, Hartman'ın kızı Carmel sapasağlam bir çocuk ve annesi tarafından zorla gereksiz tıbbi müdahalelere maruz bırakılarak istismara uğruyor.

İddianameye göre, Carmel üzerinde annesinin yönlendirmesiyle 2016 yılından bu yana 473 farklı gereksiz müdahale uygulandı. Söz konusu müdahaleler arasında çocuğa zorla beslenme sondası takılması, vücuduna bir hormon implantı yerleştirilmesi ve bağırsaklarının tamamen boşalması için total parenteral beslenme uygulanması gibi prosedürler öne çıkıyor.

Insider'ın ulaştığı savcılık belgelerine göre, 31 yaşındaki Hartman ayrıca doktorların aksi yöndeki tüm tavsiyelerine rağmen, küçük kıza bacak atelleri takıp yürümesine engel oldu ve tekerlekli sandalyeye mahkum olmasını sağladı.

"BANA SEREBRAL PALSİLİ BİR ÇOCUK VERİN"
ABD kamuoyu Hartman ve kızını ilk kez 2019 yılında yerel bir televizyon kanalı olan KING 5'ın
haberiyle tanıdı. Hartman kanala verdiği röportajda kızlarının evlat edinme hikayesini dokunaklı bir dille anlattı.

"Üniversitesinin birinci yılından sonra Zambiya'ya bir aylık bir yolculuğa çıktım. O sırada büyük zorluklar çeken bir yetimle tanıştım" diyen Hartman, o dönemde evlat edinme hiç aklında olmamasına rağmen, yaşadıklarının fikrini değiştirdiğini belirtti.

Hartman, "Kimsenin uğruna sırada beklemeyeceği bir çocuk evlat edinmek istedim. 'Kör ya da serebral palsi hastası bir çocuk versinler bana' dediğimi hatırlıyorum" diye konuştu.

"Carmel'in durumu daha farklıydı. Ablası Miah'nın yasal velayetini daha önce almıştım" diyen Hartman, küçük kızın bebekliğinde alkol ve uyuşturucuya maruz kaldığını ve zaman zaman yoksunluk belirtileri gösterdiğini anlattı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com