ABDli Türklerin Benim Haberim Kavgası

ABDli Türklerin Benim Haberim Kavgası

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Türk toplumunda son günlerde yaşanan Benim haberimi çaldı polemiği Sosyal Medya'da farklı bir boyut aldı. İddianın sahibi TADF Basın Danışmanlığını yapan Birol Kağıtçıoğlu'nun Sosyal Medya'da yine TADF ile ilgili haberi. Kağıtçıoğlu bu haberin Bursa'da bir gazetede kendi ismi kaynak gösterilmeden yayınlandığını iddia ederek tartışmanın fitilini ateşledi.

17 Aralık 2017 - 19:39 - Güncelleme: 17 Aralık 2017 - 20:28

Haberi sosyal medyada TADF Basın Direktörü olarak geçtiğimiz günlerde New York'ta ki Kudüs Protestosunu haberleştiren Birol Kağıtçıoğlu haberin Bursa'da bir gazetede adı kullanılmadan yayınlanmasına çok sinirlendi. Bunu önce gazeteye bildiren ardından yine sosyal medya hesabından duyuran Kağıtçıoğlu'na TADF Başkan yardımcısı Tulga Tekman'da destek geldi.

Tulga Tekman'da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kağıtçıoğlu'nun yanında olduğunu belirterek, "Birol Ağabeyim, yapılan öncelikle etik değil, ayrıca izinsiz fotoğraf, video ve haberi alıp yayınlamak, haber yapmak ve yaptırmak suçtur. 

Kudüs için mitingin yapıldığı yere TADF - Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu olarak biz gittik ve katıldık, sen de bizim Federasyonu'muzun Basın Direktörü olarak yanımızdaydın, hem fotoğrafların ve videoların hepsini çektin, hem de haberini yaptın. Haber de kendinin ve TADF'nin sayfasında yayınlandı." dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatma Kaynarca
    11 ay önce
    Emek hirsizligi yapanlar her zaman ortalikta dolasir. 2005de yasani*** tecrubeler ile konusuyorum. ilk Ermeni ya***lari mitingini duzenleyen Selahattin Dogan ve Gurubu idi. TADF utanmadan kendileri yapmis gibi ustlendiler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Apple Teksas'ta 20 bin kişiyi alacak
Apple Teksas'ta 20 bin kişiyi alacak
Ramazan Gençay Kolombiya'da Kayboldu
Ramazan Gençay Kolombiya'da Kayboldu