Ahıskalılar Amerika’da Dernek Sayısını Arttırıyor

Ahıskalılar Amerika'da Dernek Sayısını Arttırıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Ahıska Türkleri Türkiye tarafından verilecek olan vatandaşlık çalışmalarına son derece memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Amerika Ahıska Türkleri Dernekleri yaptığı toplantıda bir dizi çalışmalarını masaya yatırdı.

10 Haziran 2019 - 04:07

Kırgızistan' da Ahıskalılar ve Kırgızlar arasında vuku bulan olaylarıda değerlendiren Ahıska Türkleri başkanı Aydın Mamedov "Bu olaylar karşısında yapacağımız  çalışmaların başında bir basın bildirisi ile olayların yatışması için Ahıska Türklerine destek vereceğiz." dedi.

Ahıskalıların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde yeni dernek ve temsilcilikler açılacağını ifade eden Mamedov "Newyork' ta gerçekleşecek olan "Türk Günü" münasebetiyle biz Ahıska Türkleri olarak yoğun katılım sağladık. Bilindiği gibi uzun zamandır Amerika' da ki dernek başkanlarımızla  özverili bir şekilde çalışmaktayız, bugüne baktığımızda görüyoruz ki  çalışmalarımızın meyvelerini almaya başlamışız. Dernek başkanlarımız ve halkımızla birlikte çalışmalarımız birlik ve beraberlik içinde bugün olduğu gibi yarında artarak devam edecektir, bundan  kimsenin kuşkusu olmasın. Biz Ahıska Turklerine Dünyanın neresinde olursa olsun sahip çıkan  başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere , Bakanlarımıza ve tüm hükümet yetkililerine  teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Russian Holy water to stop drunkenness
Russian Holy water to stop drunkenness
1 in 16 women say 1st sexual experience was forced
1 in 16 women say 1st sexual experience was forced