Ahu Özyurt’ta CNN Türk’ten ayrıldı

Ahu Özyurt'ta CNN Türk'ten ayrıldı

Doğan Yayın Grubu'nun Demirören Grubu'na satılmasından sonra yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha eklendi. Uzun yıllar Amerika Birleşik Devletleri'nde gazetecilik yapan CNNTÜRK'te 2001 yılından beri görev yapan Ahu Özyurt'un işine son verildi.

21 Mayıs 2018 - 12:52

CNN TÜRK VE KANAL D'DEN ŞİMDİYE KADAR AYRILANLAR 

Önce CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’ın işine son verildi. 2006 yılından bu yana Doğan Grubu’nda çalışan CNN Türk Programlar Koordinatörü Aslı Öymen’in kanalla yollar ayrıldı. Öymen, aynı zamanda “Afiş” adlı kültür sanat programını hazırlayıp sunmaktaydı.

Taha Akyol'un CNNTÜRK'teki programına son verildi

CNN Türk Ekonomi Müdürü ve hafta içi her sabah ekrana gelen Parametre programının sunucusu Ebru Baki ile de yollar ayrıldı. Ebru Baki sosyal medya hesabından da ayrılığına ilişkin bir fotoğraf paylaştı.Ayrıca, cnnturk.com.tr Yayın Yönetmeni Umut Alphan ve CNN Türk Haber Programları Müdürü Cansel Poyraz'la da yollar ayrıldı. Umut Alphan’ın eşi Melis Alphan’ın da geçen ay Hürriyet’le yolları ayrılmıştı.Ahu Özyurt, Boğaziçi Üniversitesi'de İşletme okuduktan sonra Columbia Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’nda master yaptı.


1996 senesinde Saddam Hüseyin Rejimi’nin ABD tarafından bombalandığı zamanlarda Bağdat'ta görev yapan Özyurt, Muhammed Hatemi döneminin ilk günlerinde de İran'da çalışmaktaydı.

1994 senesinde NBC televizyonunun ‘Meet The Press’ programında Washington'da 6 ay staj yaparken Bill Clinton'ın seçim sürecini Cumhuriyet Gazetesi için gözlemledi ve gelişmeleri bildirdi. 

1999 senesinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın İtalya'ya kaçışını iki ay boyunca NTV için Roma'dan takip etti ve bu çalışmasıyla “Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Yavuz Gökmen Özel Ödülü”nü aldı.

2001 senesinde Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nin “En İyi Finans Programı Ödülü”nü kazandı. 

2003 senesinde CNN Türk bünyesine dahil oldu. "Gece Görüşü" programını hazırlayıp sundu. 

Kasım 2007'de CNN Türk ve Milliyet Washington muhabirliği yapmaya başladı.

2013 senesinde, ABD’nin Tahran şehrinde bulunan ve 30 yıldır kapalı duran büyükelçiliğine giren ilk batılı gazeteci oldu.

İyi seviyede İngilizce ve İtalyanca bilen Ahu Özyurt, iki kitap yayınlamıştır. 

KİTAPLARI

Gece Görüşü 

Obama: Bir Kusursuz Fırtına

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seren Fosforoğlu-İbrahim Öztürk boşandı
Seren Fosforoğlu-İbrahim Öztürk boşandı
'Bir Zamanlar Çukurova'da sürpriz! İşte Fekeli'nin aşkı
'Bir Zamanlar Çukurova'da sürpriz! İşte Fekeli'nin aşkı