• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Ahu Tuğba'nın Kızı Amerika'da Polis Oldu

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Ahu Tuğba'nın kızı Anjelik Calvin, Amerika Birleşik Devletleri'nde polis oldu. Rehin kurtarma gibi riskli görevlere giden Anjelik, hayatını tehlikeye attı.

Reklam
Reklam
Ahu Tuğba'nın Kızı Amerika'da Polis Oldu
10 Aralık 2019 - 21:27 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 22:44
Reklam

Takvim'in haberine göre; Oyuncu Ahu Tuğba'nın kızı Anjelik Calvin, ABD'de farklı bir kariyer seçti. Geçtiğimiz yıl Florida'daki Everglades University'nin Siyaset ve İletişim bölümlerini bitiren 27 yaşındaki genç kız, bir şirkette genel müdür olmak yerine polis oldu.

Özel S.W.A.T. polisi olan Anjelik Calvin, geçtiğimiz günlerde de Miami'de amiriyle ilk görevine çıktı. Anjelik'in kariyerindeki bu radikal kararını Instagram'da paylaşan Tuğba, kızıyla gurur duyduğunu belirterek dualarının görev aşkı uğruna hayatını tehlikeye atan kızıyla olduğunu dile getirdi.

Ahu Tuğba, Instagram hesabından kızı Anjelik'le ilgili şu paylaşımda bulundu: 

Kızım Anjelik, ve amiri Amerikan S.W.A.T operasyon basi Bay Sims. Güney Florida 'nin Özel S.W.A.T Harekat'ına eğitim veren aynı zamanda kızımın mükemmel katılım ve performans belgesi ile mezun olduğu Polis Akademisin'den öğretmeni.''

Öte yandan ABD'de S.W.A.T. yani özel harekat polisi olmak için teorik derslerin yanı sıra kişinin fiziksel dayanıklılığı da önemli olduğu biliniyor.


Peki, Ahu Tuğba kimdir? Kızı Anjelik'in babası kim?

Ahu Tuğba, 13 Ağustos 1959 tarihinde İstanbul Yeşilköy’de varlıklı bir ailenin tek çocuğu olarak doğmuştur. Asıl adı Canan Tuğba Çetin’dir. Babası ile annesi boşandı. Maçka İlkokulu’nu, Atatürk Kız Ortaokulu’nu bitirdi.

Aslan burcu kadını olan Ahu Tuğba daha ortaokuldayken sinema hayatına başladı. Liseyi İstanbul Amerikan Robert Lisesinde okudu. Sonra da Kanada’da Concordia Üniversitesi’nin İngiliz Dili bölümünde okudu ancak bitiremeden döndü.

Yönetmen Metin Erksan‘ın Beyoğlu’nda gezerken görüp film çekme teklifi ile sinema hayatı başladı. 80’li yıllarda Türk sinemasında sembol olduğu filmlerde oynadı. Erkekçe Dergisi’ne cesur pozlar verdi. Sinema oyuncusu Kenan Kalav ile geçmişte aşk yaşamıştır.


Ahu Tuğba, 1991’de, Fransız Pascal Levaseu’la Paris’te lüks bir lokantada tanıştı ve kısa süre sonra evlendi. Çift bir yıl evli kaldı. Boşandıkları yılın mayısında Arnavut asıllı tekstilci Timmy Alejtonij ile Barbados Adası’nda tanışan Tuğba, yine hızlı davrandı ve evlendi. Bu evlilikten Ahu adını verdiği kızı dünyaya geldi. Ancak birliktelik uzun soluklu olamadı.


Ahu Tuğba, 10 kere evlenmiştir.

1.evliliği: 1973 yılında daha 14 yaşında iken okul arkadaşı ile evlendi kısa sürede boşandı.

2.evliliği: 1981 yılında Mustafa Ulusoy ile evlendi. 1983 yılında boşandı.

3.evliliği: Nafiz Kavi ile evlendi. bir yıl sonra ayrıldı.

4.evliliği: 1984 yılında Süha Kutlu ile evlendi.

5.evliliği: 13 Mayıs 1988 tarihinde Osman Soyer ile evlendi. Ekim 1988 de boşandı.

6.evliliği: Enis Karaduman ile evlendi.

7.evliliği: Mete Has ile evlendi.

8.evliliği: 1991 yılında Fransız Pascal Levaseur ile evlendi. 22 Nisan 1992 tarihinde boşandı.

9.evliliği: 1991 yılında Arnavut asıllı Amerikalı doktor Timmy Alejtanij ile yaptığı evliliğinden kendisi gibi “Ahu Anjelik” adında 1992 doğumlu bir kız çocuğu vardır. 2010 yılında boşandı.

10.evliliği: 2010 yılında İzmirli varlıklı biri ile evlendi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com