• Reklam

Airbnb, DC'deki Rezervasyonları İptal Etti!

Güney Carolina'da yaşayan Paul'e, AIRBNB'den üst kat dairesini Washington DC'deki tarihi bir gezi için kiralamak istediğini söyleyen kadının, aslında yalan söylediğini düşündürecek hiçbir şey yoktu. Paul evini kiralayan kadın ve arkadaşlarının, 6 Ocak'taki Kongre Binası baskınına katılacaklarını nereden bilebilirdi?

Reklam
Airbnb, DC'deki Rezervasyonları İptal Etti!
15 Ocak 2021 - 17:10
  • Reklam
Uzun süredir Airbnb'den dairesini kiralayan Paul, rezervasyonlarını kabul ederken misafirlerini inceleme konusunda çok fazla dikkatli değildi. Irk ayrımcılığını ortadan kaldırmaya yönelik çabalarının bir parçası olarak şirket, bir müşteriyi kabul ettikten sonra vazgeçen ev sahiplerini cezalandırıyor.

Ama 5 Ocak'ta kendine Melissa diyen kadın yanındaki yedi kişiyle birlikte geldiğinde, Paul bir şeylerden şüphelendi. Bir gözü haberlerde, diğer gözü de evinin etrafındaki kameralardaydı. Daha sonra, 6 Ocak sabahı saat 07: 30'da, misafirlerinin MAGA bayrağıyla Kongre Binası'na doğru yönelmesini, evinin bodrum katındaki dairesinden endişeyle izledi. İşte o zaman büyük bir sorunu olduğunu anladı.

Sonrası malum! Çoğu, şehir dışından gelmiş olan Trump destekçileri, beş kişinin ölümüyle sonuçlanan Kongre Binası baskınını gerçekleştirdi. Ancak herkes olan biteni TV'den izlerken Paul, yakında yaşayacağı kaos yüzünden paniğe kapılıyordu. Yardım almak için Airbnb müşteri hizmetlerini aradı. Geri döneceklerini söyleyip telefonu kapattılar. Yapabileceği tek şey, geri dönen misafirlerini kameradan izlemekti!   Miller Lite isimli kişinin telefonda "Kongre Binası'na saldırdık, içine girdik." dediğini duydu.

Paul’un paniği, konuğunun D.C’ye gelme konusundaki gerçek niyeti hakkında daha fazla şey öğrendikçe artmıştı: "Trump, Kongre Binası’na doğru yürüyeceğimizi söyledi… Ve onlara neler olduğunu anlatacağız. Dürüst olmak gerekirse, bunu hak ettiler." diyordu adam.

Güvenliğinden korkan Paul, bir arkadaşının evinde kalmaya gitti. Uyandığında, Airbnb'nin destek ekibi Intelligencer tarafından incelenen durumda, misafirlerinin gelecekte platformu kullanmalarının yasaklanacağına dair herhangi bir güvence alamayacağını anlayınca, görüntülerini FBI ihbar hattına gönderdi.

Bu sayede FBI, Airbnb'den ev kiralayarak baskında suça karışan başka isimler de tespit edildiğini duyurunca, Airbnb bu kişilerin hesaplarını engelledi. Ayrıca, Biden'ın yemin töreni haftası için DC'deki tüm rezervasyonları iptal ettiğini duyurdu.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com