AK Parti ve MHP anlaştı

AK Parti ve MHP Cumhur ittifakı'nın yerel seçimlerde de devam etmesi konusunda prensipte anlaştı. İki parti arasında gerçekleşen toplantının ardından AK Partili Özhaseki, "Bahçeli'nin söz ettiği 4 temel prensip bize ters değil" derken MHP'li Durmaz da, "Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda karşılıklı irade beyanında bulunduk" diye konuştu.

AK Parti ve MHP anlaştı
25 Eylül 2018 - 21:20

AK Parti ve MHP arasında bugün iki parti arasında gerçekleşen görüşmeye AK Parti adına katılan Mehmet Özhaseki görüşme sonrasında, "Bu görüşmede detaya girmedik. Görüşmeler heyetler halinde devam edecek. Bahçeli'nin söz ettiği 4 temel prensip bize ters değil" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz da yaptığı açıklamada, "Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda karşılıklı irade beyanında bulunduk. Görüşmelerimiz bundan sonra gerek iki genel başkan yardımcısı arasında gerekse heyetler olarak devam edebilir. Sayın Cumhurbaşkanının Sayın Genel Başkanımızla görüşmeleri bekleniyor. Orada da belki daha kapsamlı bir değerlendirme yapma imkanı olabilir veya sonrasında daha kapsamlı çalışmalar yapılabilir. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın görüşmeleri bundan sonraki görüşmelerimize ışık tutacak. İrademizin karşılıklı olarak örtüştüğünü ifade edebiliriz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum