• Reklam
Reklam

Alabama'da Hortum Otoyolu Vurdu: 12 Ölü

Amerika Birleşik Devletleri'nin Güneydoğusunu vuran, Claudette kasırgası Alabama eyaletine bağlı Butler County'deki otoyolu vurdu. 15 aracı içine alan hortum, araçlarda bulunan 9'u çocuk 12 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Reklam
Alabama'da Hortum Otoyolu Vurdu: 12 Ölü
Editör: ABD Post
20 Haziran 2021 - 22:28
  • Reklam

Butler County Coroner Wayne Garlock'a göre, Cumartesi günü, Montgomery'nin yaklaşık 35 mil (55 kilometre) güneyinde Interstate 65 üzerinde 15 araçlık bir kazada dokuzu çocuk 12 kişi öldü.

Alabama Şerifler Derneği tarafından işletilen bir gençlik çiftliğine ait bir minibüste 4 ila 17 yaşları arasındaki sekiz çocuk ile Ayrı bir araçta bulunan bir adam ve 9 aylık bir bebek hayatını kaybetti. Çok sayıda kişi de yaralandı. Yaralılardan 2 kişi hastanede kurtarılamadığı öğrenildi.

Bu arada, Tuscaloosa Şiddet Suçları Birimi'nden Yüzbaşı Marty Sellers, The Tuscaloosa News'e verdiği demeçte, Cumartesi günü Tuscaloosa şehir sınırlarının hemen dışındaki evlerinin üzerine bir ağaç düştüğünde 24 yaşındaki bir erkek ve 3 yaşındaki bir erkek çocuğu öldüğünü belirtti.

Fırtınanın yol açtığı şüpheli bir kasırga, Florida sınırının hemen kuzeyindeki Alabama'daki  kasabada en az 50 evi yıktı veya ağır hasar gördü.

Escambia İlçesindeki Şerif Heath Jackson,kasırganın bir mobil ev parkını yerle bir ettiğini, ağaçları evlerin üzerine devirdiğini ve bir lise spor salonunun çatısını söktüğünü söyledi. Hasarın çoğu, Florida, Pensacola'nın yaklaşık 48 mil (77 kilometre) kuzeyindeki Brewton ve East Brewton kasabalarında veya yakınında yapıldı.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com