Ali Baba’ya ayıp ettiler

Ali Baba'ya ayıp ettiler

Kısa adı TADF olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nda 24 Haziran'da başkanlık seçimi yapılacak. 2 hafta önceden adaylığını ilan eden New York'ta işadamı Ali Rıza Doğan bir hile ile safdışı edildi.

13 Haziran 2018 - 10:10 - Güncelleme: 13 Haziran 2018 - 10:31

Ali Rıza Doğan yaptığı açıklamada "Federasyonda bir tüzük değişikliği yapılmış. Bunu üyelere bildirmediler, sonra öğrendiğime göre, 31 maddede 5 Federasyon üyesinin aday gösterilmesiyle aday olunuyor. Ben günler öncesinden Federasyona üye olan derneklerin listesini istedim ama e-mail atılacak denilip beni oyaladılar. Defalarca aramama rağmen bana geri dönüş yapan olmadı. Adaylık süresi bittikten sonra Federasyona üye 31 derneğin listesi ve aday olamayacağıma dair bir yazı gönderildi. Bunun anlamı Körler Sağırlar Birbirini ağırlar." dedi.

Ali Rıza Doğan "Türk Amerikan Toplumunun değerli üyeleri, burada sorgulanması gereken gözbebeğimiz ve varlığı kişisel ihtirasların, maddi ve manevi çıkarların üzerinde olan Federasyonun bu ülkede gerçek amacı Türk Diasporasını gerçekten layıp olan konuma getirme çabası mı? yoksa şahsi çıkarlara hizmet ettirilmesi midir? TADF yöneticilerinin beni arayıp başkanlık için Tohan Hazinedar'ı desteklememizi istemesi etik değildir. " şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Trump ile Suriye Operasyonunu Görüştü
Erdoğan Trump ile Suriye Operasyonunu Görüştü
Kaybolan Babasının Kemiklerini Evinde Buldu
Kaybolan Babasının Kemiklerini Evinde Buldu