Ali Kırca INA’da konuştu

Ali Kırca INA'da konuştu

Uzun süredir ekranlardan uzak olan gazeteci Ali Kırca International News Academy (INA) kapsamında deneyimlerini geleceğin gazetecileri ile paylaştı. İyi bir gazeteci olmak için meraklı ve farklı olmanın en önemli iki unsur olduğunu ifade eden Kırca, "Bu meslekte merdivenleri çıkabilmenin ilk basamakları merak duygusunu yitirmemek ve farklı olduğunu göstermektir" dedi.

02 Mart 2018 - 04:55

Uzun süredir ekranlardan uzak olan gazeteci Ali Kırca International News Academy (INA) kapsamında deneyimlerini geleceğin gazetecileri ile paylaştı.
İyi bir gazeteci olmak için meraklı ve farklı olmanın en önemli iki unsur olduğunu ifade eden Kırca, "Bu meslekte merdivenleri çıkabilmenin ilk basamakları merak duygusunu yitirmemek ve farklı olduğunu göstermektir" dedi.
Doğan Haber Ajansı ve Bahçeşehir Üniversitesi'nin ortaklığında düzenlenen INA derslerine devam ediyor.
Sektörün önemli isimlerini de katılımcılarla bir araya getiren programın son konuğu Ali Kırca oldu.
Tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Kırca, "Gazeteciliğin olmazsa olmazı merak duygusu ve farklı olmaktır. Farklı olan her zaman fark edilir. Fark ve merak gazetecilikte merdivenleri yukarı doğru çıkmanın ilk ve önemli basamaklarıdır" dedi.
Katılımcıların farklı mesleklerden gelmesinin kendisine ilginç geldiğini dile getiren Kırca, "Gazetecilik her zaman okullarda öğretilen bir meslek değil ben de alaylıyım.
Eğitim elbette çok önemli ancak bu meslekte özellikle televizyon gazeteciliğinde farklı mesleklerden insanların bu işin içinde olmasına her zaman önem vermişimdir. Örneğin haber merkezlerinde bir mimarın, bir hukukçunun muhabir olarak bulunmasını çok isterim. Bunu yaptığımız zamanlar da oldu.
O yüzden arkadaşlarımızın ilgilerini geçici bir heves olarak görmelerini istemiyorum. Eğer isterlerse yapabilirler. Onlar için çok da iyi olur" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hackerlar ABD Piyasalarını Felç Etti
Hackerlar ABD Piyasalarını Felç Etti
Ohio'da uçak kazası: 2 ölü, 4 yaralı
Ohio'da uçak kazası: 2 ölü, 4 yaralı