• Reklam
Reklam

Alibaba'nın Kurucusu Jack Ma'nın Akıbeti Belli oldu

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'nın gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasına ilişkin duyulan meraka, CNBC nokta koydu.

Reklam
Alibaba'nın Kurucusu Jack Ma'nın Akıbeti Belli oldu
08 Ocak 2021 - 01:46
  • Reklam

Çinli e-ticaret şirketi Alibaba'nun kurucusu Jack Ma'nın esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması iddialarının ardından ünlü milyarderin akıbeti merak konusu oldu. Tüm dünya Jack Ma'nın nerede ne yaptığını merak ederken CNBC, milyarderin neden ortada gözükmediğini açıkladı.

Şirketine yöneltilen soruşturmalar ve denetimlerden sonra kayıplara karışan ve bir daha görülmeyen Jack Ma hakkında medyada, kaybolduğuna ilişkin iddialar yer aldı.

Ancak CNBC'de yer alan habere göre, Çinli girişimci, bilinçli olarak ortalarda gözükmüyor. Ma'nın bu tercihinin sebebinin ise, ekim ayında Çin ekonomisini eleştiren konuşmasının ardından, Alibaba hakkında başlatılan soruşturmalar olduğu tahmin ediliyor. Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Jack Ma, şu anda 51.5 milyar dolarlık tahmini net değere sahip dünyanın en zengin ilk 25 insanı arasında yer alıyor.

Jack Ma: Mevcut Sistemde Reform Yapmalıyız
Ekim ayında Şangay'da yaptığı konuşmada Çin ekonomisini eleştiren Ma, "Bugünün finansal sistemi Sanayi Çağı'nın mirasıdır. Yeni nesil ve gençler için yeni bir tane kurmalıyız. Mevcut sistemde reform yapmalıyız" ifadelerini kullanmıştı.

Yaptığı açıklamadan kısa süre sonra Ma, katılacağı programları iptal etmiş, Çin Devlet Konseyi'ne bağlı Devlet Piyasa Denetleme ve Düzenleme İdaresi de (SAMR) ise, e-ticaret devi Alibaba hakkında tekelcilik soruşturması başlatmıştı. 

"Onun Gözünü Korkuttular"​
Şangay'da bir iş danışmanı olan Shaun Rein ise AP'ye verdiği röportajda olaya ilişkin "Onun gözünü korkuttular. O da dersini aldı ve bu yüzden son 2 aydır sessiz kaldı. Bazı arkadaşları bana 'bu olayda onun nasıl bu kadar aptal olduğunu inanamıyoruz" diye konuştu.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com