• Reklam

Alp Başaran'dan Paylaşımı Olay Oldu

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kongre seçimlerine katılan Türk aday adayı Alp Başaran kendi bölgesinde yapılan Demokrat Parti seçimlerinde beklenen oyu alamadı. Bölgede yaşayan Türkler'in büyük bölümü Başaran'a oy vermedi. New Jersey'in Temsilciler meclisi üyesi Bill Pascrell'in Türklerden oy alması Başaran'ı kızdırdı. Başaran seçimleri İzmir Menemen'de yaşanan Kubilay olayına benzeterek, bir yazı kaleme aldı. New Jersey'de yaşayan Erim Yıldız ise aynı sertlikle bir cevap verdi.

Reklam
Reklam
Alp Başaran'dan Paylaşımı Olay Oldu
16 Temmuz 2020 - 22:26 - Güncelleme: 16 Temmuz 2020 - 23:05
Reklam

Türk toplumundan yeterli desteği görmeyen Alp Başaran " Seçim Sonuçları ve Yeni Başlangıç" başlıklı makalesinde,

"Paterson Türk toplumu,

Teğmen Kubilay kimmiş, yine kestik o güzel kafasını, yine astık yeşil sancağımıza, yine gezdirdik meydanda, diye zil takıp oynamayın. Menemen ilçesinin nerede olduğunu artık gayet iyi biliyoruz. Bir dahaki sefere daha tedbirli, daha güçlü geleceğiz.

Unutmayın, her kazandık diye sevindiğinizde, aşağıdaki kahraman subayların torunlarını karşınızda bulacaksınız.

- Alpaslan Başaran

Resim:

İzmir Merkez Komutanı Şükrü Başaran

Gazi Paşa Hazretleri ile iki defa görüşmüştü, onu hiç unutmadı…

Bıraktıkları emanetin bekçileriyiz." dedi.

Cevap olarakta arkadaşı Erim Yıldız aynı sertlikle bir cevap verdi.
Yıldız özetle, Alp Başaran'ı desteklediğini dile getirerek şöyle devam etti:

 

"Alp beyin secimlere aday olarak katilicagini bir telefon ile ogrendim. Kendisini taniyip tanimadigim ve destek verip vermeyecegim soruldu. Kendisi ile lise yillarindan arkadas oldugumu ve tanidigim Alpaslan Basaran ise ( Ataturk Milliyetcisi, Vatansever, ve iyi egitimli) her zaman destek olacagimi acikca belirttim.

Lakin herseyden once kendisinin profili bu is icin cok uygundu:
Isci ve durust anne ve babanin basarili, iyi egitim almis gurbetci evladi!
Inci ile bicilmis kaftandi bizim gozumuzde.

Yeni aday, hatta yeni ve bilinmeyen aday herzaman tehlike teskil etmistir. Bu yuzden Alp Basaran’a karsi sabote calismalarinin basladigini duydugumda sasirmamistim. Bu yuzden nufuzlu ve hatri sayilir dostlarimi arayip olaya mudahil olmalarini rica ettim.

Alp bey cok olgun bir tepki vermisti, lakin politikanin bir parcasiydi bu oyunlar. Acik olmak gerekirse bizden daha hafifdi tepkisi. Biz bu ise girene ozur aciklamasi yaptirmayi planliyorduk. Vazgectik... gerek yokdu cunku hedefden gozumuzu ayirmak istemedik.

Destek calismalarimiz sadece sosyal medyadan iki ileti atip altina “vay adamim, iste benim adayim” demekle kalmadi.

Nazimizin gectigi herkese anlattik ve dedikki “imkaniniz varsa atin elinizi cebinize 3-5 destek olun” ve oldularda. Hatta bahisini ettigim dostlarim hatiri sayilir miktarlar bagisladi secim kampanyasina. Bunlar yuze vurma degil sadece hatirlatmadir.

Hersey guzel gidiyordu ki baktik Alp Bey yavas yavas yanina almak istedigi secmeni hedef almaya basladi. Sasirmamak elde degil, cunku destek verdigimiz aday dolayli yoldan bizi de hedef aliyordu! Sohret ve Politika herkesin harci degil derler, bunu ogrendik ve sahit olduk sayesinde. Biz de mahcup olmaya basladik. Bir telefon daha geldi: “Su destekledigin adam varya, ac bak kiminle kol kola, Cenk Uygur!!!”

Benim icin en son damla Cenk Uygur denilen, sozde soykirimi Turk’ler yapmistir diyen, sosyal medya soytarisinin ve youtube palyancosunun secim kampanyasina destek vermesi olmustur.

Hatta Alp bey en son paylastigi iletisinde kaybettigi secimin sebebini Turk Paterson toplumu olarak gostermis, ulu ve yuce milletimizin mensublarini utanmadan Cumhuriyet Sehidimiz Fehmi Kubilay’i katleden Dervis Mehmed ve cetesine benzetmistir!!!

Alp bey sadece secimleri degil Turk toplumunuda kaybetmistir. Turk Amerikan secmeni kimsenin tekelinde degildir. Yaniniza almak istediginiz secmeni asagilamak politikanin kara yuzudur ve siz bu kara yuzun temsilcisi olmussunuzdur.

Yaninizda sadece “padisahim cok yasa” diyenleri degil, yanlisiniza yanlis diyenleri almanizi tavsiye ederim.

Her zaman arkadasiniz olarak kalicak olsamda size Turk Amerikan cemiyetinin ve Turk Paterson toplumunda cok hatiri sayilir vatanperver dostlari olarak birsey hatirlatmak isterim.

Kubilay olmak istiyorsaniz, Yuce Turk milletine ve Turkiye Cumhuriyeti’ne iftira atan soytarilara destek olmamanizi ve onlara asla ama asla hakaret etmemenizi ivedilikle tavsiye ederim.

Sozlerimi soyle bitirmek istiyorum:
“Ben, 1919 yılı Mayıs’ı içinde Samsun'a çıktığım gün elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk milletinin soyluluğundan doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk milletine güvenerek işe başladım.”
Mustafa Kemal Atatürk

Dip Not: Bu iletimi burdan paylasmamin sebebi, Alp bey’in iletisinin altina yazdigim “Turk toplumunu cetelere benzetmeniz etik degil” yazimin silinmesidir."


 • Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Alpaslan
  4 ay önce
  Vatana İhanetin Mazereti Olmaz Milletvekili rakibim, Dağlık Karabağ bölgesine yardim gönderip, Ermeni soykırımını kabul ederken, bu yazılı basın açıklamasını yapmıştı, aynen tercüme ediyorum: “Bir buçuk milyon Ermeninin soykırımı insanlık tarihinin en kötü olaylarından birisidir. Bu sebepten dolayı, bu kaybo*** hayatların ve yok edilen ailelerin resmi olarak Amerika Birleşik Devletleri tarafından ilelebet anılması uygundur. Biz bu tasarıyı kabul ederken, bu güzel insanları geri getiremeyiz. Lakin, Kongre bu trajedinin bir daha hiç olmaması için ülkemizi harekete geçirmek zorundadır.” Sayenizde üst düzey Azeri Türk subayların şehit cenazeleri geliyor. Sizler soyunuza yakışanı yaptınız, sizlere artık kızılmaz. Alpas***
 • Alp Basaramayan
  4 ay önce
  Wow. What a loser... if there was contest for loser this guy would be 2nd, that’s how much of a loser he is. This is probably why he lost. He tied the Azerbaijan - armenia issue to Bill P. and blamed the Turkish voters for it.
 • ANTI-ALPASLAN
  4 ay önce
  "Alpas***", either admit or deny the so-called "Genocide" took place. Do not simply say, oh well Pascrell says it happened and the Turkish-community vote for him. If you think that the - "Alpas*** Basaran" will have another crack at re-election in the future, you and your Cenk Uygur will feel the "rage against your lack of machine", much like Basaran's posting he made several months ago in a speech.
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com