• Reklam

Amerika Cayır Cayır

Amerika'nin Batı yakası tabiri caizse cayır cayır yanıyor. Bölge de yapılan tüm söndürme çalışmalarına rağmen rüzgarında etkisi ile bir türlü kontrol altına alınamıyor. 100'den fazla yangında neredeyse New jersey inin yüz ölçümü büyüklüğün de bir alan kül olurken ölü sayısı da15'e yükseldi.

Reklam
Amerika Cayır Cayır
11 Eylül 2020 - 06:10 - Güncelleme: 11 Eylül 2020 - 06:23
  • Reklam
Amerika bir yandan Corona virüsün merkez üssü olma felaketi ile boğuşurken bir yandan da yangın dehşeti yaşanıyor. Ülkenin özellikle batı kesiminde etkili olan 100’den fazla yangın günlerdir söndürülemiyor. 17 binden fazla itfaiyeci gece gündüz demeden alevleri kontrol altına almaya çalışıyor.

Yangınla mücadele eden itfaiye ekipleri, son olarak California’nın kuzeyinde 7 kişinin daha cesedine ulaştı. Eyalet genelindeki ölü sayısı 10’a yükseldi. Oregon ve Washington eyaletindeki yangınlarda da 5 kişi hayatını kaybetti.

Ulusal Hava Durumu Servisi’nin verilerine göre California'daki yangınlar 2020’de rekor seviyede alanı yok etti. Eyalet tarihinin en büyük birinci, üçüncü, dokuzuncu, 10. ve 18. yangınları bu yıl meydana gelirken, toplamda 1 milyon 250 bin hektardan fazla alan yandı.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com