Amerika'da 3 Türk'e En Saygın Madalya Verildi

Amerika Birleşik Devletleri'nin en saygın ödüllerinden Ellis Island Madalyası'na bu yıl, Muhtar Kent, Ali Çınar ve Sinan Kanatsız'da layık görüldü. Önceki akşam düzenlenen ödül töreni görkemli geçti.

Amerika'da 3 Türk'e En Saygın Madalya Verildi
13 Mayıs 2019 - 17:23 - Güncelleme: 13 Mayıs 2019 - 20:29

Bu yıl Ellis Adası Şeref Madalyası'na Coca Cola'nın Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Turkish Heritage Organization (THO) Başkanı Ali Çınar ve Internet Marketing Başkanı ve KCOMM CEO'su Sinan Kanatsız layık görüldü.

Bu yıl 91 kişiye verilen şeref madalyasını alanlar arasında  IBM Üst Yöneticisi Virginia Rometty, Mastercard Üst Yöneticisi Ajay Banha, eski Google Üst Yöneticisi Eric Schmidt, ünlü şarkıcı Paula Abdul, Dr. Sanjay Gupta, Nobel Ödüllü Dr. Torsten Wiesel gibi isimler bulunuyor.

ABD toplumuna ve dünyaya önemli katkılarda bulunan ABD vatandaşlarına verilen Ellis Ödülü ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi tarafından resmi olarak tanıyor. 

Yaklaşık 40 yıldır verilen ödülleri alanlar arasında  7 ABD Başkanı, Rosa Parks, Muhammed Ali, senatörler ve Kongre üyeleri gibi ABD'nin tanınmış isimler yer alıyor. 

Video : Cuneyt  Gürkan


YORUMLAR

  • 0 Yorum