Amerika’da AKP Oyları Yükseliyor

Amerika'da AKP Oyları Yükseliyor

Amerika Birleşik Devletleri'inde Ak Parti oyları her dönem oldukça düşüktü. Son seçim anketlerinde ise Bu oran gittikçe azalıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türklerin kurduğu New Jersey Turks Facebook grubunda yapılan ankette, ilginç sonuçlar çıktı.

27 Mayıs 2018 - 17:27

Daha önce Amerika Birleşik Devletleri'nde ki Türk vatandaşlarından ortalama %20 oranında oy alan Ak Parti bu seçimler öncesi yapılan anketlerde oy oranını 20 puan arttırarak %40'a yükselttiği görülüyor. 

Yaklaşık 4 bin kişinin takip ettiği New Jersey Turks grubunda katılımcıların %80'i New Jersey eyaletinde yaşıyor. 15 gün önce açılan anketlerde %61 Saadet, CHP ve IYI partinin oluşturduğu Millet İttifakı oy alırken, AK Parti MHP ve BBP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı %39 oy aldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahir atak
    7 ay önce
    Butadan Turkiyemizin resmi cok kolay goUkur Akp nin oy otani hic bir zaman 20% nin ustune cikmaz. Gecen secimlde 24% idi bu sefer 20 nin altinda bizzat benim. En az 20 akp liyo devsirdigimi dikkatw alirsaniz. Baskalari kim bilir neler yapti alginoperasyonu yapmaya kalkmayin !!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New Jersey'de uçuşlara drone Engeli
New Jersey'de uçuşlara drone Engeli
Seda Sayan: Oğulcan'a 'torpilli' dedikleri için futbolu bıraktırdım!
Seda Sayan: Oğulcan'a 'torpilli' dedikleri için futbolu...