Amerika'da Başarı Hikayesi: 1 Yılda 5 Milyon Dolar

2005 yılında Green Card kazanarak ailesi ile Mersin'den gelerek Amerika Birleşik Devletleri'ne yerleşen Emin Cömert geçen yıl 0 sermaye ile açtığı Mobil Ice Cream kamyonları kurdu. Kurduğu bu şirketi isim hakkını 1 yılda 5 milyon dolara Carvel dondurma şirketine devretti.

Reklam
Amerika'da Başarı Hikayesi: 1 Yılda 5 Milyon Dolar
05 Ocak 2020 - 09:52 - Güncelleme: 05 Ocak 2020 - 10:40
Reklam

2011 yılında babasıyla birlikte Ice Cream Truck ile dondurma satan Eddie Cömert, 2018 yılında kazandığı parayla bir tane Ice Cream Truck aldı. Ardından 18 tane daha Truck'ı krediyle alan Cömert, 85 yıldır sadece marketlerde satılan Carvel dondurmalarını ilk kez mobil satmaya başladı.
1 yılda dondurma işinden kazandığı parayla borçlarını kapatan ve şirketini tanıtan Eddie Cömert geçtiğimiz yıl fuarda başka bir dondurma firması sahibi Jon Steinberg ile tanıştı. Projesini beğenen Steinberg, 28 yaşındaki Eddie Cömert'in kurduğu şirketin tüm isim haklarını satın aldı. 
Bu benim hayalimdeki hedefti diyen Eddie Cömert "Bir sey icat edip kurumsal hale getirip buyuk paraya satmak istiyordum. 2 Yaz sezoununda Carvel tarihin 85 yilda en cok dondurmasini benim trucklarimla sattı. Bu herkesin dikkatini çekti. Dondurma kamyonlarını Carvel'e çevirerek isim hakkını satın aldı. Kamyonlar yine benim sadece 20 yıllığına Carvel Ice Cream markası satacağım bu trucklarda." dedi.
Dedesinin Mersin'de Kadayıfı ile ünlü olduğunu belirten Eddie Cömert "Ben liseyi bitirdikten sonra çalışmaya başladım. Babamla birlikte dondurma yapıp satıyorduk. Sonra ben bu işi tek başıma yapmaya başladım." şeklinde konuştu.
Bu parayla emlak işine girmek istediğini belirten Cömert, "Kamyonları işletenler var. Ben bu parayı emlak işinde değerlendirmeyi düşünüyorum." diyerek konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam