Amerika'da Benzin Fiyatları Düşüyor

Amerika Birleşik Devletleri genelinde servis istasyonlarındaki benzin fiyatları 7 haftadır düşüyor. Düşüşün Aralık ayında da devam edeceği öngörülüyor. GasBuddy Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "Bir galon benzin için ulusal ortalama fiyat, geçtiğimiz hafta boyunca galon başına 7,8 sent, 16 Mart'tan bu yana en düşük seviye olan 2.53 dolara düştü." dedi.

Amerika'da Benzin Fiyatları Düşüyor
27 Kasım 2018 - 20:15

Akaryakıt İstasyonları Birliği (AAA)'nın haftalık raporunda Pazartesi günü açıklanan tahmini fiyatlar düşüşün süreceğine işaret ediyor.

ABD'de akaryakıt fiyatları, bir önceki haftaya göre 7 sent daha düşüktü. AAA'nın sözcüsü Jeanette Casselano, "Aralık yılın en ucuz gaz fiyatlarını görebiliriz." dedi.

Halen, 19 eyalette bir yıl öncesine göre daha düşük yakıt fiyat ortalamalarına sahip olduğunu ekledi. Stokları fazla olan eyaletlerde fiyat düşüşü daha fazla olacak. Benzinin en düşük ortalama fiyatı, Ocak ayında, galon başına 2,49 dolar olarak belirlendi.

GasBuddy için petrol analizinin başkanı Patrick De Haan, "Önümüzdeki hafta, çoğu eyaletteki sürücülerin büyük olasılıkla daha fazla düşüş göreceğini ve ülkenin Ekim ayı başındaki fiyatları karşı ülkeye 125 milyon dolar kazandıracağını" söyledi.

De Haan "Petrol fiyatları, haftalık bazda daha fazla artış gördü, WTI ham petrol varil başına 6 $ 'dan fazla düştü. WTI, Salı günü erken saatlerde işlem görmezken, varil başına 57 $ olan varil başına 51.61 $ 'dan işlem gördü. OPEC kartelinin hangi karar organlarının alabileceğine bağlı olarak 6 Aralık'tan sonra ne olacağı konusunda bir belirsizlik var.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en düşük fiyatlar, galonu 2,18 dolar ile Missouri'de yer aldı. 

Connecticut'taki akaryakıt fiyatları galonu 2.84 dolarken, New York'ta 2,83 dolar, Washington DC'de ise 2,82 dolar olarak görüldü.


YORUMLAR

  • 0 Yorum