Amerika’da İftiraya 5 Yıl Hapis

Amerika'da İftiraya 5 Yıl Hapis

Amerika Birleşik Devletleri'nin Long Island kentinde 19 yaşında Üniversite öğrencisi okulun futbol takımından 2 kişinin tacizine uğradığını belirterek şikayetçi oldu. Nikki Yovino pişman olup yalan söylediğini beyan ederek şikayetten vazgeçti. Mahkeme genç kıza 5 yıl hapis cezası verdi.

08 Haziran 2018 - 21:51

Connecticut Post gazetesinin haberine göre , bir okuldaki iki futbolcudan birinin saldırısına maruz kalmakla suçlanan eski bir üniversite öğrencisi, üç suçlamadan suçlu bulundu ve Salı günü hapishaneye gönderildi .

Polis, 19 yaşındaki Bridgeport'daki Connent Heart Üniversitesi'nden eski bir öğrenci olan Yovino'nun, iki futbol oyuncunun 2016 yılında bir üniversite partisinde tuvalete cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Polis, öyküsüyle tutarsızlıkları fark ettiğini ve birkaç ay sonra görüştüğü bir dedektifin ardından suçlamayı geri aldığını söyledi.

Dedektif, “Nikki Yovino bir oyuncunun kendisinin erkek arkadaşı olduğunu ve onu kaybetmemek için böyle bir yalan uydurduğunu belirttiğini" dile getirdi.

Yovino ve erkekler okuldan okuldan atıldı, ancak iki kişi suçlu bulunmadı.  Mahkeme, Yovino'yu tutukladı Duruşma öncesi duruşmada Yovino, kolluk kuvvetlerine cinsel tacizde bulunduğunu asla söylemediğini, sadece "bu iki adamla partide banyoda bir şey oldu, benim olmasını istemediğim birşey." dedi. Yovino'nun avukatı Ryan O'Neill, bir süre sonra polis görüşmelerinin kaydını not etmekle birlikte, her şeyi tamamladığını söyleyerek baskı yaptığını da savundu.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kötü günler geride kaldı
Kötü günler geride kaldı
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'