• Reklam

Amerika'da Kurtarma Operasyonu

Daha önce sizlere tanıttığımız Amerika’da polis olarak çalışan Hakan Aybar, ‘Yerli Aynasız’ adıyla Instagram hesabından videolar paylaşıyor.  Polis Memuru Hakan Aybar bu kez bir kurtarma operasyonunu görüntüledi.

Reklam
Reklam
Amerika'da Kurtarma Operasyonu
03 Kasım 2020 - 04:46 - Güncelleme: 03 Kasım 2020 - 15:16
Reklam

Mesleğinin Amerika’da nasıl yapıldığına dair detaylar içeren bu videolardan bir tanesinde, Amerikan polisinin insan hayatına ne kadar önem verdiğini ve ilkyardım konusunda ne kaar eğitimli olduğunu gözler önüne sermiş.

Videoda aracını tamir etmek için altına giren bir şahıs krikonun kapanmasıyla aracının altında sıkışmış vaziyette yatıyor. 2 polis olay yerine gelip inceleme yaptıktan sonra bir plan yapıp aracın ön tarafını kaldırıyorlar ve şahıs kurtuluyor. 

Ambulans gelene kadar yerde yatırılıyor ama şahsın hiçbir yerinde hasar yok, çok şanslı.

Hakan Aybar burada, Türkiye’deki gibi neden itfaiye ya da sağlık ekipleri yerine polisin müdahale ettiğini açıklıyor. Amerika’da polislerin de çok iyi bir ilkyardım eğitimi aldığını ve olay yerine ilk kim geldiyse müdahale edebildiğini söylüyor. Amerika’da insan hataına çok önem verildiği için böyle bir sistem kurulduğunu anlatıyor.

Görüntüleri videodan izleyebilirsiniz.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com