• Reklam
FLAŞ HABER

Amerika'da Noter İşlemleri Kolaylaştı

Türkiye, yurt dışında yaşayan vatandaşlara konsolosluklar aracılığıyla verilen noterlik hizmetleri, kurumlar arası gerekli entegrasyonu tamamladı. Artık önemli vekalet işlemleri için Türkiye'ye gitmeye gerek kalmayacak.

Reklam
Amerika'da Noter İşlemleri Kolaylaştı
22 Ocak 2021 - 10:27 - Güncelleme: 22 Ocak 2021 - 10:46
  • Reklam
Adalet Bakanlığı, yurt dışında yaşayan vatandaşlar ihtiyaç duydukları noterlik belgelerine artık çok daha hızlı ve güvenli şekilde ulaşabiliyor.

Yurt dışında yapılan işlemler uygulama öncesinde muhataplarına posta ve kargo gibi yollarla ulaştırılıyorken konsolosluklar ve Türkiye Noterler Birliği bilişim sistemi arasında sağlanan entegrasyon sonrasında yurt dışında yapılan işlemler için aynı anda yurt içinde bulunan noterliklerden örnek alınabilecek.

Yeni uygulamayla posta gönderilmesine gerek kalmaksızın yapılan işlemin örneği, yetkilendirilen kişi tarafından Türkiye'deki herhangi bir noterlikten alınabiliyor. Uygulamayla özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye'deki işlemlerinin daha hızlı, güvenli ve kolaylıkla görülebilecek. E imza sayesinde anında belge alınabilecek.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com