• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Amerika'da Telefonunu Spam Aramalara Kapatmak

Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni bir hat alsanız bile 1-2 ay sonra size birşey satmak kampanya tanıtmak isteyenler aramaya başlıyor. Bunu engellemenin bir yolu var. Amerikalılar'ın özgürlükleri devlet güvencesinde...

Reklam
Reklam
Amerika'da Telefonunu Spam Aramalara Kapatmak
03 Şubat 2020 - 13:45
Reklam

Robotik aramalar, spam aramalar son dönemde gerçek telefon numaraları ile kendi aramalarını maskeleyerek bu taraftaki faaliyetlerini giderek artırdı. Bir çoğu saçma sapan konuşmalar ile sizi kandırma veya sizi tehdit edercesine konuşmalara sahne oluyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde FEDERAL TICARET KOMISYONU tarafından oluşturulan "Do not call registry" sistemine kayıt olursanız, sizi tanımayan kişi veya firmaların reklam aramalarını engellemiş oluyorsunuz. Amerika'da Telefonla Pazarlama satış kuralları ilgili kanunlarla belirlendiğinden gereksiz yere arayan veya mesaj gönderen veyahut e-mail atanlara yüklü miktarda para cezası uygulanmaktadır.
Şirketler numaranızın bu listede olup olmadığını takip ederek sizden izin almadan bilgi gönderemez.
https://www.consumer.ftc.gov/ adresinde dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyarıların yanısıra, reklam yapma şartları da yer alıyor.
Spam mesajlar telefon aranmaları ve diğer bağlantılarda yapılması gerekenleri anlatan sitede, yasaya uymayanlara 10 bin dolar ile 1 milyon dolar arası değişen cezaların detayları anlatılıyor.

Sadece tüketicilere yönelik değil şirketlere yönelik bir çok bilgiye yer verilen sitede çeşitli istatistik verileri de bulunuyor.
Dolandırıcılar için internetin gücünü kullanmak için robotik aramalar sayısız çağrı isteğini kolayca sürdürmesini sağlıyor. Bir kaç kişiyi kandırdıklarında ise yaptıkları masrafı fazlasıyla çıkarmış oluyor. Basit rakamlarla ifade etmek gerekirse; bu Robotik Aramalar hakkında sadece geçen yıl Amerika'da yapılan şikayetlerin sayısı 375.000'den fazla. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com